MKS Zorza

       
Raz na wozie, raz pod wozem
Czytano(1942)


Miniony siatkarski weekend w wykonaniu siatkarek ZORZY przyniósł mieszane odczucia, a emocje wznosiły się i opadały jak na rollercoasterze.
Podobnie, jak w poprzednim tygodniu, jako pierwsze do rozgrywek przystąpiły młodziczki, które w sobotę, 3 października, podejmowały w trzecim turnieju etapu "o rozstawienie" zespoły JKS SMS Jastrzębie i MUKS Sari Żory II. Znawcy siatkówki z ciekawością oczekiwali zwłaszcza na pojedynek z pierwszą z wymienionych ekip. Zarówno wodzisławianki, jak i zawodniczki z Jastrzębia-Zdroju były dotychczas niepokonane i wszystkie swoje mecze wygrały bez straty seta. Podopieczne trenera Brzezinki pokazały się z jak najlepszej strony i nie dały rywalkom najmniejszych szans, wygrywając 2:0 (25:14, 25:12). Na zakończenie turnieju młode siatkarki ZORZY w bezapelacyjny sposób odprawiły z kwitkiem MUKS Sari Żory II, w żadnej z partii nie pozwalając przeciwniczkom na rozwiniecie skrzydeł, co obrazuje rozmiar zwycięstwa wodzisławianek, 2:0 (25:8, 25:4).
 
Skoro sobota zaczęła się tak dobrze, to trzeba było pójść za ciosem w meczu seniorek, które wieczorem udały się na trudny teren do Krzanowic. Szkoleniowiec ZORZY nie mógł skorzystać w tym spotkaniu ze swoich najbardziej doświadczonych zawodniczek i na parkiecie w Krzanowicach oglądaliśmy eksperymentalne, bardzo młode zestawienie wodzisławskich siatkarek.
Ten siatkarski eksperyment przynosił bardzo dobre efekty do pewnego czasu. Set pierwszy wodzisławianki wygrały 25:20, by w drugiej odsłonie prowadzić bardzo wysoko 17:9. Wydawać by się mogło, że podopieczne trenera Brzezinki spokojnie dopiszą do swojego konta kolejne trzy punkty i pozostaną w fotelu liderek I ligi. Ale wtedy nastąpiła dosyć niecodzienna sytuacja - młoda drużyna w ferworze walki popełniła dość banalny błąd rotacji (zagrywkę wykonała zawodniczka, która jeszcze nie miała zagrywać), co skutkowało utratą punktu. Cóż, takie sytuacje się zdarzają i każda doświadczona ekipa sobie z nimi szybko radzi. Niestety, doświadczenie, to była jedyna rzecz, której w sobotni wieczór wodzisławiankom brakowało. Eksperymentalny skład, zdezorientowany poprzednim błędem, popełnia kolejny, tym razem złego ustawienia i ZORZA traci następny punkt. Mozolnie budowana gra wodzisławianek zaczyna się sypać, nie pomagają przerwy brane przez trenera. Rywalki szybko wykorzystują przewagę psychiczną i doganiają nasz zespół. ZORZA ma jeszcze dwie piłki setowe, ale to gospodynie wygrywają tą partię 29:27. Set, który w takich okolicznościach wymknął się z rąk wodzisławskiej młodzieży, ma swoje konsekwencje w trzeciej odsłonie. Drużyna z Krzanowic, na fali entuzjazmu, szybko buduje przewagę i rozbija bezradne wodzisławianki 25:7. Czwarta odsłona była próbą nawiązania walki, ale tego wieczora młodość musiała ustąpić przed doświadczeniem gospodyń, które wygrały seta 25:15 i cały mecz 3:1. Szkoda punktów, które zostały w Krzanowicach, ale z każdej porażki, a zwłaszcza z porażki w takich okolicznościach, trzeba wyciągnąć wnioski i mamy nadzieję, że nasz zespół to uczyni.
 
GS UKS Krzanowice - MKS ZORZA Wodzisław Śląski 
3:1 (20:25, 29:27, 25:7, 25:15)
 
Na szczęście, weekend kończył się dopiero w niedzielę, kiedy to młodziczki rozegrały ostatni turniej etapu o rozstawienie. Tym razem siatkarki ZORZY grały w Cieszynie z tamtejszym VC Victorią MOSiR Cieszyn oraz JKS SMS Jastrzębie II. Podopieczne trenera Brzezinki, jak na liderki tabeli przystało, ponownie wygrały oba swoje spotkania - z JKS SMS Jastrzębie II 2:0 (25:18, 25:10); z VC Victorią MOSiR Cieszyn 2:0 (25:13, 25:5). Dzięki bardzo skutecznej grze, nasze młodziczki zrobiły wspaniałą niespodziankę i z kompletem punktów, bez straty seta, awansowały z pierwszego miejsca w gronie dziewięciu zespołów, do grupy mistrzowskiej w rozgrywkach o Mistrzostwo Śląska.
To niewątpliwy sukces tej młodej, lecz już perspektywicznej drużyny i należą się jej za ten wynik wielkie gratulacje!
Teraz przed młodziczkami bardzo trudne rywalki (w grupie mistrzowskiej ZORZA spotka się między innymi z MKS Dwójką Zawiercie - aktualne wicemistrzynie Polski młodziczek oraz TS Stal Śrubarnia / SMS ŻAPN Żywiec - aktualne brązowe medalistki Mistrzostw Polski). Poprzeczka powędrowała zatem bardzo wysoko, ale każdy mecz z takimi przeciwniczkami to będzie bezcenna lekcja, a znając ambicje naszych młodych siatkarek, liczymy, że w każdym spotkaniu postawią sobie za cel zwycięstwo nad rywalkami.
 
Wyniki pozostałych spotkań, tabele i terminarze w odpowiednich zakładkach
 
Zadanie współfinansowane przez Miasto Wodzisław Śląski w ramach wsparcia projektu sportowego "Rozwój piłki siatkowej w Wodzisławiu Śląskim"


2024-07-24 00:27:24
Komentarzy(0)

Created by Tech Design 2009
Liczba unikalnych wizyt: 280045