Dwie godziny emocjonujÄ…cej walki

Do czerwoności rozpaliły swoją wierną publiczność siatkarki ZORZY Wodzisław w pierwszym meczu grupy mistrzowskiej III ligi. Młode podopieczne trenera Brzezinki podejmowały niezwykle ograną i doświadczoną drużynę KU AZS UŚ Olimp-Sport Katowice.

Pierwsze trzy punkty w spotkaniu zdobyÅ‚y wodzisÅ‚awianki, lecz później chyba przestraszyÅ‚y siÄ™ bardziej rutynowanych przeciwniczek i oddaÅ‚y pierwszÄ… partiÄ™ 13:25. W drugim secie na parkiet wyszÅ‚a już inna ekipa: walczÄ…ca o każdÄ… piÅ‚kÄ™, przekonana o wÅ‚asnej wartoÅ›ci - i przez kolejne cztery odsÅ‚ony spotkania mieliÅ›my przednie siatkarskie widowisko. Niesmowicie dÅ‚ugie wymiany, soczyste ataki, ofiarne obrony i żywioÅ‚owo reagujÄ…cy kibice - to wszystko zÅ‚ożyÅ‚o siÄ™ na chyba najbardziej widowiskowy pojedynek w tym sezonie. Gra toczyÅ‚a siÄ™ punkt za punkt i żadna z drużyn nie potrafiÅ‚a zbudować wiÄ™kszej przewagi, co miaÅ‚o wpÅ‚yw na dramaturgiÄ™ w każdej z kolejnych odsÅ‚on. Seta 2 i 3 wygraÅ‚y minimalnie gospodynie, by w czwartej partii nieznacznie ulec katowiczankom. O zwyciÄ™stwie decydowaÅ‚ tie-break, w którym przyjezdne prowadziÅ‚y już 7:4. Lecz wodzisÅ‚awianki, pomimo mÅ‚odego wieku, to ekipa, która nie zaÅ‚amuje siÄ™ tak Å‚atwo. Kolejne pięć punktów padÅ‚o Å‚upem gospodyÅ„ i ponownie na parkiecie rogorzaÅ‚a siatkarska wojna. Zawodniczki ZORZY nie daÅ‚y sobie już jednak wydrzeć zwyciÄ™stwa i po dwóch godzinach ogromnych emocji wygraÅ‚y piÄ…tego seta 15:12 i caÅ‚e spotkanie 3:2.

MKS ZORZA Wodzisław Śląski - KU AZS UŚ Olimp-Sport Katowice

3:2    (13:25, 25:23, 25:22, 21:25, 15:12)

MKS ZORZA wystąpił w składzie: Judyta Ogerman (kapitan), Agnieszka Ostrzołek, Monika Wieliniec, Aleksandra Małek, Monika Cieślak, Marta Wójcik, Patrycja Szado, Patrycja Michalska, Karolina Sowisz, Monika Zborowska, Weronika Wyrozębska, Paulina Kosińska (libero). Trener: Andrzej Brzezinka

Wyniki pozostałych spotkań i tabela w zakładce "Seniorki"

2024-04-24 10:38:56

Autor: fan, 2010-11-29 12:08:56
a co sie stało tej dziewczynce w różowej koszulce że zeszła, przecież grała łładnie? Pozdrawiam całą drużynę! :-)

Autor: I.S., 2010-11-28 16:16:50
Mecz bardzo zacięty. Widać że to już inny szczebel rozgrywak i trzeba się mocno napracować by zdobyć punkty. Tym bardziej gratuluje wygranej i zapraszam do obejrzenia galerii z meczu.