MKS Zorza

Dobra passa ZORZY trwa
Czytano(1341)

To był kolejny wyśmienity tydzień dla siatkarek wodzisławskiej ZORZY.
W ubiegÅ‚y wtorek zakoÅ„czyÅ‚ siÄ™ rozgrywany w Szczyrku Turniej Nadziei Olimpijskich, a reprezentacja ÅšlÄ…ska pod wodzÄ… trenera Andrzeja Brzezinki wygraÅ‚a klasyfikacjÄ™ województw, do której liczÄ… siÄ™ wyniki testów sprawnoÅ›ciowych i turnieju sportowego. W reprezentacji naszego województwa wystÄ™powaÅ‚a siatkarka ZORZY - Dominika PierzchaÅ‚a, która po Å›wietnych wynikach testów oraz bardzo dobrej grze w tym turnieju zostaÅ‚a powoÅ‚ana na kampy naborowe do reprezentacji Polski.
Brawo Dominika!

W sobotę zmagania w grupie eliminacyjnej Mistrzostw Śląska zakończyły młodziczki, które na turnieju w Żorach nie miały większych problemów z pokonaniem swoich rywalek i zakończyły zmagania w grupie na pierwszym miejscu, bez straconego seta, co zagwarantowało im grę w najwyższej grupie Mistrzostw Śląska młodziczek.

MUKS Sari Å»ory - MKS ZORZA WodzisÅ‚aw ÅšlÄ…ski     0:2     (11:25, 22:25)
MKS ZORZA WodzisÅ‚aw ÅšlÄ…ski - JKS SMS JastrzÄ™bie II     2:0     (25:13, 25:9)

Nasze młode zawodniczki już w sobotę rozpoczynają zmagania na tym elitarnym szczeblu, czeka je wyjazdowy turniej w Dąbrowie Górniczej, a ich rywalkami będą zespoły MKS Dąbrowa Górnicza i MKS Dwójka Zawiercie.

Dużo wiÄ™cej pracy od siatkarskiego narybku miaÅ‚y seniorki ZORZY, które rozgrywaÅ‚y swoje spotkania w sobotÄ™, niedzielÄ™ i Å›rodÄ™. Do arcyciekawego meczu miaÅ‚o dojść w sobotÄ™, kiedy to wodzisÅ‚awianki, jako liderki tabeli udaÅ‚y siÄ™ na mecz do wiceliderek - GS UKS Krzanowice. Mecz na szczycie nie przyniósÅ‚ spodziewanych emocji, a siatkarki ZORZY w dwóch pierwszych setach byÅ‚y nie do zatrzymania dla gospodyÅ„, na nieco wiÄ™cej pozwalajÄ…c im jedynie w partii trzeciej. Podopieczne trenera Brzezinki zgarnęły ważne trzy punkty i rozsiadÅ‚y siÄ™ jeszcze wygodniej w fotelu lidera rozgrywek.

GS UKS Krzanowice - MKS ZORZA WodzisÅ‚aw ÅšlÄ…ski
0:3    (16:25, 9:25, 20:25)

Jeszcze krótszą historię miał niedzielny, derbowy pojedynek z JKS SMS Jastrzębie. Wodzisławianki wystąpiły w roli surowych nauczycielek, odprawiając przeciwniczki w 50 minut, tracąc w całym meczu zaledwie 24 punkty i dopisując kolejne trzy oczka do ligowej tabeli.

MKS ZORZA WodzisÅ‚aw ÅšlÄ…ski - JKS SMS JastrzÄ™bie
3:0    (25:4, 25:7, 25:13)

W Å›rodÄ™, w pojedynku z reprezentacjÄ… Polski kadetek - SMS PZPS Szczyrk, poczÄ…tkowo również wydawaÅ‚o siÄ™, że rozpÄ™dzona ZORZA pokona faworyzowane mÅ‚ode reprezentantki kraju. Pewnie wygrane dwie pierwsze odsÅ‚ony uÅ›piÅ‚y jednak czujność wodzisÅ‚awianek i do gÅ‚osu doszÅ‚y gospodynie, które po emocjonujÄ…cej koÅ„cówce wygraÅ‚y na przewagi seta trzeciego. W czwartej partii ponownie na parkiecie trwaÅ‚a walka do upadÅ‚ego i ponownie w koÅ„cówce wiÄ™cej szczęścia miaÅ‚y mÅ‚ode kadrowiczki, raz jeszcze wygrywajÄ…c seta na przewagi. Po dwóch przegranych w koÅ„cówkach, wodzisÅ‚awiankom, zaÅ‚amanym takim obrotem sytuacji, nie udaÅ‚o siÄ™ już nawiÄ…zać walki z zespoÅ‚em ze Szczyrku i przegraÅ‚y tie-breaka. Ważne jednak, że nasza drużyna zdobyÅ‚a cenny jeden punkt po meczu stojÄ…cym na bardzo wysokim poziomie i zachowaÅ‚a pierwszÄ… pozycjÄ™ w ligowej tabeli.