Kolejne, ważne zwycięstwo ZORZY

W ubiegłą sobotę, 14 października siatkarki ZORZY Wodzisław Śląski w meczu 5 kolejki I Ligi Śląskiej podejmowały zespół GLKS Wilkowice. I chociaż w tabeli wodzisławianki są liderkami, natomiast ich przeciwniczki na przeciwnym biegunie, to w obliczu kontuzji kilku zawodniczek ZORZY i nieobecności trenera wodzisławianek, Andrzeja Brzezinki (w dniach 14-17.10.2017 prowadzi Kadrę Śląska w Turnieju Nadziei Olimpijskich), wynik konfrontacji obu zespołów nie był łatwy do przewidzenia.
Pierwsze punkty w meczu zdobyÅ‚y siatkarki z WodzisÅ‚awia ÅšlÄ…skiego, lecz po chwili, to bardziej doÅ›wiadczone zawodniczki z Wilkowic przejęły kontrolÄ™ nad wydarzeniami na parkiecie i prowadziÅ‚y 5:2 i 9:6. WodzisÅ‚awianki jednak szybko zwarÅ‚y szyki i po dwóch seriach Å›wietnych zagrywek Wiktorii Melskiej i Agnieszki OstrzoÅ‚ek wyszÅ‚y na prowadzenie 16:11. Rywalki nie ustÄ…piÅ‚y jednak i z każdÄ… akcjÄ… próbowaÅ‚y zmniejszać straty. Kibice ZORZY odetchnÄ™li z ulgÄ…, gdy na tablicy pojawiÅ‚ siÄ™ wynik 24:22 dla ZORZY i zwyciÄ™skie zakoÅ„czenie seta wydawaÅ‚o siÄ™ formalnoÅ›ciÄ…. Waleczne góralki nie poddaÅ‚y siÄ™, obroniÅ‚y dwie piÅ‚ki setowe i doprowadziÅ‚y do wyrównania 24:24, by nastÄ™pnie objąć prowadzenie 25:24. WodzisÅ‚awianki, niesione dopingiem swoich fanów, obroniÅ‚y piÅ‚kÄ™ setowÄ…, później jeszcze dwie kolejne, by odwrócić role i po bardzo dramatycznej koÅ„cówce pokonaÅ‚y przyjezdne 30:28.
To byÅ‚ kluczowy moment meczu, bo od drugiej partii, po zmianach w ustawieniu, których dokonaÅ‚a kontuzjowana kapitan drużyny - Natalia Tomaszewska, zastÄ™pujÄ…ca w tym spotkaniu trenera BrzezinkÄ™, na parkiecie dominowaÅ‚y już niepodzielnie siatkarki ZORZY. Bardzo dobry odbiór Agnieszki OstrzoÅ‚ek, Å›wietne rozegranie Karoliny Dziwisz, mocne ataki Moniki Kuczery oraz skuteczna gra na Å›rodku siatki Wiktorii Melskiej i Stasi KwiecieÅ„, która w drugim secie miaÅ‚a seriÄ™ dziewiÄ™ciu punktowych zagrywek pozwoliÅ‚y wodzisÅ‚awiankom kontrolować to spotkanie. Na wyróżnienie zasÅ‚uguje również zabójczo skuteczna gra Kasi SzymaÅ„skiej, która zdobyÅ‚a najwiÄ™cej punktów w szeregach ZORZY oraz ofiarna i nadzwyczaj dojrzaÅ‚a gra w obronie mÅ‚odziutkiej libero wodzisÅ‚awianek - Patrycji Bierzy. Dobra dyspozycja i pewna gra spowodowaÅ‚a, że Natalia Tomaszewska mogÅ‚a w koÅ„cówkach setów rotować skÅ‚adem, dajÄ…c szansÄ™ na grÄ™ zawodniczkom, które do tej pory na boisku pojawiaÅ‚y siÄ™ trochÄ™ rzadziej.
Pewne wygrane w dwóch kolejnych odsłonach, do 16 i 17 pozwoliły siatkarkom ZORZY na dopisanie 3 punktów i umocnienie się na pozycji lidera ligowej tabeli.

MKS ZORZA WodzisÅ‚aw ÅšlÄ…ski - GLKS Wilkowice
3:0      (30:28, 25:16, 25:17)

MKS ZORZA: Natalia Tomaszewska (kapitan), Stanisława Kwiecień, Katarzyna Szymańska, Wiktoria Melska, Karolina Dziwisz, Agnieszka Ostrzołek, Monika Kuczera, Patrycja Bierza, (libero), Patrycja Grabowska, Marta Molęda, Julia Świsulska, Dominika Mularska.

2024-07-24 06:43:45