MKS Zorza

Ciężka walka o ligowe punkty
Czytano(1420)

W ubiegłą sobotę grały młodziczki i seniorki naszego klubu.
MÅ‚odziczki nie pozostawiÅ‚y cienia szans drużynom z Krzanowic i Cieszyna, pewnie i wysoko wygrywajÄ…c oba spotkania i już tylko kataklizm mógÅ‚by im odebrać awans do najwyższej grupy rozgrywkowej Mistrzostw ÅšlÄ…ska. Nasze dziewczÄ™ta przed ostatniÄ… kolejkÄ… rozgrywkowÄ… nie straciÅ‚y jeszcze nawet seta, a w żadnej z szeÅ›ciu grup eliminacyjnych, nikt nie może pochwalić siÄ™ takim bilansem "maÅ‚ych punktów" - 301:128 robi wrażenie!

MKS ZORZA WodzisÅ‚aw ÅšlÄ…ski - GS UKS Krzanowice   2:0   (25:6, 25:2)
VC Victoria MOSiR Cieszyn - MKS ZORZA WodzisÅ‚aw ÅšlÄ…ski   0:2   (13:25, 9:25)

W sobotÄ™ na parkiet wybiegÅ‚y również seniorki, wÅ›ród których debiutowaÅ‚y dwie mÅ‚odziczki: Dominika PierzchaÅ‚a i Patrycja Bierza. W derbowym meczu z JedynkÄ… Erbud Rybnik wodzisÅ‚awskiej publicznoÅ›ci przypomniaÅ‚a siÄ™ również Monika Kuczera, która rozegraÅ‚a bardzo dobre spotkanie, podobnie jak i caÅ‚a ekipa ZORZY, spokojnie wypunktowujÄ…c rybniczanki 3:0. Mecz nie przyniósÅ‚ spodziewanych emocji, siatkarki z Rybnika jedynie w koÅ„cówce pierwszej partii byÅ‚y w stanie chwilowo narzucić swój styl gry, ale podopieczne trenera Brzezinki, na czele z paniÄ… kapitan zespoÅ‚u, NataliÄ… TomaszewskÄ…, opanowaÅ‚y sytuacjÄ™ i w kolejnych fragmentach meczu nie pozwoliÅ‚y już sobie na dekoncentracjÄ™.

MKS ZORZA WodzisÅ‚aw ÅšlÄ…ski - UKS Jedynka ERBUD Rybnik
3:0      (25:21, 25:17, 26:15)

Już w niedzielny poranek do walki ponownie stanęły seniorki, które udały się na mecz do Cieszyna. Sprawdziły się prognozy, że zespół Victorii to silny i dobrze zorganizowany przeciwnik. Cieszynianki w końcówce seta pierwszego przechyliły szalę na swoją korzyść, wygrywając 26:24, by w drugiej partii pokonać podłamane wodzisławianki 25:14. Wtedy sprawy w swoje ręce wzięła kapitan ZORZY - Natalia Tomaszewska, która poderwała swoje koleżanki do porywającej gry i kolejne dwie odsłony padły łupem siatkarek ZORZY, które wygrały 25:16 i 25:13. Niestety, w decydującym piątym secie dało o sobie znać skumulowane już zmęczenie wodzisławianek (zespół z Cieszyna w sobotę nie rozgrywał meczu) i gospodynie wygrały tą partię 15:11, a cały mecz 3:2. Siatkarki ZORZY poniosły pierwszą ligową porażkę w tym sezonie, ale zdobycie jednego punktu na gorącym terenie w Cieszynie, może być rozstrzygające w ogólnym rozrachunku. W tabeli I Ligi Śląskiej prowadzi ZORZA, mając punkt przewagi nad drużyną z Krzanowic, która ma o jedno spotkanie rozegrane mniej.