Ciężka walka o ligowe punkty

W ubiegłą sobotę grały młodziczki i seniorki naszego klubu.
Młodziczki nie pozostawiły cienia szans drużynom z Krzanowic i Cieszyna, pewnie i wysoko wygrywając oba spotkania i już tylko kataklizm mógłby im odebrać awans do najwyższej grupy rozgrywkowej Mistrzostw Śląska. Nasze dziewczęta przed ostatnią kolejką rozgrywkową nie straciły jeszcze nawet seta, a w żadnej z sześciu grup eliminacyjnych, nikt nie może pochwalić się takim bilansem "małych punktów" - 301:128 robi wrażenie!

MKS ZORZA Wodzisław Śląski - GS UKS Krzanowice   2:0   (25:6, 25:2)
VC Victoria MOSiR Cieszyn - MKS ZORZA Wodzisław Śląski   0:2   (13:25, 9:25)

W sobotę na parkiet wybiegły również seniorki, wśród których debiutowały dwie młodziczki: Dominika Pierzchała i Patrycja Bierza. W derbowym meczu z Jedynką Erbud Rybnik wodzisławskiej publiczności przypomniała się również Monika Kuczera, która rozegrała bardzo dobre spotkanie, podobnie jak i cała ekipa ZORZY, spokojnie wypunktowując rybniczanki 3:0. Mecz nie przyniósł spodziewanych emocji, siatkarki z Rybnika jedynie w końcówce pierwszej partii były w stanie chwilowo narzucić swój styl gry, ale podopieczne trenera Brzezinki, na czele z panią kapitan zespołu, Natalią Tomaszewską, opanowały sytuację i w kolejnych fragmentach meczu nie pozwoliły już sobie na dekoncentrację.

MKS ZORZA Wodzisław Śląski - UKS Jedynka ERBUD Rybnik
3:0      (25:21, 25:17, 26:15)

Już w niedzielny poranek do walki ponownie stanęły seniorki, które udały się na mecz do Cieszyna. Sprawdziły się prognozy, że zespół Victorii to silny i dobrze zorganizowany przeciwnik. Cieszynianki w końcówce seta pierwszego przechyliły szalę na swoją korzyść, wygrywając 26:24, by w drugiej partii pokonać podłamane wodzisławianki 25:14. Wtedy sprawy w swoje ręce wzięła kapitan ZORZY - Natalia Tomaszewska, która poderwała swoje koleżanki do porywającej gry i kolejne dwie odsłony padły łupem siatkarek ZORZY, które wygrały 25:16 i 25:13. Niestety, w decydującym piątym secie dało o sobie znać skumulowane już zmęczenie wodzisławianek (zespół z Cieszyna w sobotę nie rozgrywał meczu) i gospodynie wygrały tą partię 15:11, a cały mecz 3:2. Siatkarki ZORZY poniosły pierwszą ligową porażkę w tym sezonie, ale zdobycie jednego punktu na gorącym terenie w Cieszynie, może być rozstrzygające w ogólnym rozrachunku. W tabeli I Ligi Śląskiej prowadzi ZORZA, mając punkt przewagi nad drużyną z Krzanowic, która ma o jedno spotkanie rozegrane mniej.

VC Victoria MOSiR Cieszyn - MKS ZORZA Wodzisław Śląski
3:2   (26:24, 25:14, 16:25, 13:25, 15:11)

A już w tą sobotę, 14 października, nasz zespół we własnej hali podejmować będzie nieobliczalne siatkarki GLKS Wilkowice.
Początek tego spotkania o godzinie 17.00. Zapraszamy wszystkich fanów siatkówki do kibicowania w hali Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 (SP 8) w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Jastrzębskiej 136

MKS ZORZA Wodzisław Śląski - GLKS Wilkowice

Wstęp wolny!