MKS Zorza

Dzień pierwszy Turnieju 1/4 Mistrzostw Polski kadetek
Czytano(1837)

Pierwszy dzień turnieju 1/4 Mistrzostw Polski w Wodzisławiu nie był specjalnie szczęśliwy dla wodzisławskich kadetek. Świeżo wykreowane Mistrzynie Śląska zagrały niezwykle wyrównane spotkanie z wicemistrzem województwa łódzkiego - Dargfilem Tomaszów Mazowiecki. W pierwszym secie walka punkt za punkt doprowadziła do emecjonującej końcówki, w której pomimo dwóch piłek setowych dla ZORZY, to przyjezdne tryumfowały 27:25. W drugiej odsłonie wodzisławianki wzięły się ostro do pracy i zapisały to starcie na swoim koncie, wygrywając 25:23. Set trzeci był niemalże kopią seta pierwszego - ponownie dwie piłki setowe dla ZORZY i ponownie przegrana 25:27. Set czwarty od poczatku układał się po myśli zespołu gości - zawodniczki z Tomaszowa Mazowieckiego szybko zbudowały kilkupunktową przewagę, która w kulminacujnym momencie wynosiła 10 punktów (17:7). Od tego momentu w wodzisławski zespół wstąpił jednak nowy duch i przy ogromnym dopingu publiczności, ZORZA przycisnęła mocno zagrywką, pozwalając rywalkom na zdobycie już tylko czterech punktów. Odrobione ogromne straty i wygrana w secie 25:21 pozwalała z optymizmem czekać na tie-breaka. W rozstrzygającym secie do stanu 7:7 oba zespoły grały praktycznie punkt za punkt, lecz później trzy punkty z rzędu zdobyły siatkarki Dargfilu i prowadziły 10:7. Jednakże ten set, jak i pozostałe, obfitował w niesamowite zwroty akcji. Wodzisławianki szybko odrobiły straty i wyszły na prowadzenie 14:12. Do zwycięstwa brakowało już tylko jednego punktu... I tego punktu zawodniczki ZORZY już nie zdobyły. Zespół z Tomaszowa Mazowieckiego ponownie wykazał się większą wytrzymałością psychiczną, obronił dwie piłki meczowe i po asie serwisowym wygrał seta 16:14, a całe spotkanie 3:2.
Niesamowity mecz, niesamowite emocje, szalejąca publika i tylko ładnej siatkówki trochę zabrakło. Miejmy nadzieję, że jutro wodzisławianki zagrają zdecydowanie lepiej i zdołają się zakwalifikować do najlepszej czwórki turnieju, spośród której wyłonione zostaną dwie drużyny, które awansują do półfinału Mistrzostw Polski.

MKS ZORZA Wodzisław Śląski - MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki
2:3    (25:27, 25:20, 25:27, 25:21, 14:16)

W drugim dzisiejszym meczu poległ kolejny mistrz województwa - złote medalistki Małopolski przegrały wyraźnie z wicemistrzyniami województwa podkarpackiego. Poprad Stary Sącz walczył dzielnie, lecz musiał uznać wyższość lepszych dzisiaj siatkarek ze Stalowej Woli.

MUKS Poprad Stary SÄ…cz - Vega MOSiR Stalowa Wola
0:3     (22:25, 18:25, 21:25)

Jutro kolejny dzień zmagań - zapraszamy na salę już od 10.00 (terminarz spotkań w zakładce "Terminarz - Juniorki") - komu przyniesie radość, a komu gorycz porażki, przekonamy się kiedy do rywalizacji włączą się jeszcze STS Sandecja Nowy Sącz (III miejsce w województwie małopolskim) i UKS Victoria Włoszczowa (III miejsce w województwie podkarpackim).

Wyniiki i tabele turnieju w zakładce "Juniorki"