MKS Zorza

       
Zmęczenie na koniec I etapu
Czytano(3404)


W dwóch ostatnich spotkaniach I etapu rozgrywek III ligi siatkarki ZORZY Wodzisław Śląski przeżywały wyraźny kryzys formy.

W piątek, w bezpośrednim pojedynku o I miejsce w grupie, nasza ekipa zagrała na swoim poziomie tylko w I secie, nawiązując równorzędną walkę z liderem z Tychów. W pozostałych odsłonach tego meczu, wodzisławianki wyraźnie opadły z sił i w konsekwencji schodziły z parkietu pokonane.

Szans na zaczerpnięcie oddechu nie było - w sobotę ZORZA podejmowała we własnej hali walczącą o awans do grupy mistrzowskiej drużynę AZS KU AT-H Bielsko-Biała. Nasza ekipa rozpoczęła dobrze, prowadząc kilkoma punktami, lecz przyjezdne poprawiły odbiór, zagrały bardzo szybkimi piłkami w ataku i wygrały pierwszego seta 25:17. Kolejne dwie partie tego spotkania wyglądały bliźniaczo podobnie - walka punkt za punkt, żadna z drużyn nie potrafiła zbudować większej przewagi. W wodzisławskiej ekipe widać było jednak wyraźny brak świeżości i zmęczenie wyczerpującym sezonem. W pierwszej szóstce ZORZY grają cztery kadetki i był to dla nich już 23 mecz o ligowe punkty w niespełna dwa miesiące. Tak ogromne obciążenia musiały kiedyś doprowadzić do kryzysu formy i było to widoczne w ostatnich spotkaniach. Wodzisławianki sporo broniły, dużo atakowały, lecz ich atakom brak było mocy i chociaż zawodniczki ZORZY popełniały niewiele błędów - zdobywanie punktów przychodziło z niezmiernym trudem. W efekcie, więcej sił w końcówkach setów zachowały góralki z Bielska-Białej i tryumfowały w całym spotkaniu 3:0.

MKS ZORZA Wodzisław Śląski zakwalifikował się do grupy walczącej o mistrzostwo III ligi, co było celem w tym sezonie dla naszej młodej ekipy - i zajmuje w grupie mistrzowskiej trzecie miejsce z dorobkiem 10 punktów. Przed drużyną z Wodzisławia ciężkie pojedynki z liderkami grupy I: SMS PZPS Sosnowiec, STS Victoria Lubliniec, KU AZS UŚ Olimp-Sport Katowice i MKS Dąbrowa Górnicza II. Czasu na odpoczynek nie ma - już w środę kadetki grają na wyjeździe z Silesia Volley MOSiR/Sokół II; natomiast na sobotę zaplanowano pierwszy mecz rozrywek w grupie mistrzowskiej III ligi (przeciwnik ZORZY jeszcze nie jest znany). Przed wodzisławską ekipą bardzo trudne zadanie: znaleźć czas na zaczerpnięcie oddechu, grając w rytmie meczowym środa-sobota-niedziela.

Dziewczyny - trzymamy kciuki!

piątek, 19.11.2010r

MOSM Tychy - MKS "Zorza" Wodzisław Śląski   

 3:0    (25:23, 25:17, 25:16)

sobota, 20.10.2010r

 MKS "Zorza" Wodzisław Śląski - AZS AT-H Bielsko-Biała   

0:3    (17:25, 23:25, 23:25)2023-09-25 12:41:51
Komentarzy(0)

Created by Tech Design 2009
Liczba unikalnych wizyt: 275531