MKS Zorza

Mecze na szczycie dla ZORZY
Czytano(4725)

Rozegrany w sobotÄ™, 23.10.2010r mecz pomiÄ™dzy MKS ZORZA WodzisÅ‚aw ÅšlÄ…ski, zajmujÄ…cym dotychczas 2 miejsce, a liderem tabeli  MOSM Tychy dostarczyÅ‚ wodzisÅ‚awskim kibicom mnóstwo emocji. Obie drużyny sparaliżowaÅ‚a trochÄ™ stawka spotkania, a pierwsze otrzÄ…snęły siÄ™ przyjezdne, które ostrÄ… zagrywkÄ… odrzuciÅ‚y gospodynie od siatki i pierwszÄ… partiÄ™ zapisaÅ‚y na swoje konto, zwyciężajÄ…c 25:18. Sety drugi i trzeci to walka punkt za punkt, w której nie brakowaÅ‚o soczystych ataków, dÅ‚ugich wymian i wspaniaÅ‚ych obron. Obie ekipy popisywaÅ‚y siÄ™ niekonwencjonalnymi zagraniami i ofiarnoÅ›ciÄ… w grze, ale w ostatecznym rozrachunku te odsÅ‚ony spotkania padÅ‚y Å‚upem wodzisÅ‚awianek, które wygraÅ‚y 25:22 i 25:23. WydawaÅ‚o siÄ™, że bÄ™dÄ…ce na fali siatkarki ZORZY spokojnie wypunktujÄ… przeciwniczki w 4 secie, w którym prowadziÅ‚y już 5:1, lecz przerwa wziÄ™ta przez trenera tyszanek, pozwoliÅ‚a im uporzÄ…dkować grÄ™ i dogonić wodzisÅ‚awianki. Wymiana ciosów trwaÅ‚a do stanu 17:17, później liderki tabeli odskoczyÅ‚y gospodyniom i zwyciężyÅ‚y 25:17, doprowadzajÄ…c do tie-breaka. Set piÄ…ty byÅ‚ ukoronowaniem tego emocjonujÄ…cego spotkania, a podopieczne trenera Brzezinki od poczÄ…tku narzuciÅ‚y przyjezdnym swój styl gry i wygraÅ‚y z liderkami 15:9.

Już w niedzielny poranek czekaÅ‚a naszÄ… drużynÄ™ kolejna ciężka potyczka, z aspirujÄ…cÄ… do czoÅ‚owych lokat doÅ›wiadczonÄ… ekipÄ… MKS Czechowice-Dziedzice. ByÅ‚ to zrazem pierwszy mecz rundy rewanżowej sezonu zasadniczego. MKS ZORZA w zupeÅ‚noÅ›ci zrewanżowaÅ‚a siÄ™ za minimalnÄ… przegranÄ… 2:3 w meczu otwarcia sezonu w Czechowicach. Na hali w WodzisÅ‚awiu dla przyjezdnych nie byÅ‚o taryfy ulgowej - mÅ‚ode wodzisÅ‚awianki graÅ‚y bardzo pewnie, spokojnie punktujÄ…c i wykorzystujÄ…c sÅ‚abe strony rywalek. PozwoliÅ‚y sobie tylko na jednÄ… chwilÄ™ sÅ‚aboÅ›ci, gdy w 3 secie prowadzÄ…c 21:11 zbyt szybko uznaÅ‚y, że mecz jest już wygrany, co skrzÄ™tnie wykorzystaÅ‚y doÅ›wiadczone przeciwniczki, doprowadzajÄ…c do wyrównania w tej partii 24:24. Nasze siatkarki pokazaÅ‚y jednak klasÄ™, nie zaÅ‚amujÄ…c siÄ™ takim obrotem sprawy, kolejne dwie piÅ‚ki zapisujÄ…c po swojej stronie i wygrywajÄ…c 26:24.

MKS ZORZA wystąpił w składzie: Judyta Ogerman (kapitan), Agnieszka Ostrzołek, Monika Wieliniec, Aleksandra Małek, Monika Cieślak, Marta Wójcik, Patrycja Szado, Patrycja Michalska, Karolina Sowisz, Monika Zborowska, Weronika Wyrozębska, Paulina Kosińska (libero). Trener: Andrzej Brzezinka

MKS "Zorza" WodzisÅ‚aw Åšl. - MOSM Tychy   3:2 (18:25, 25:22, 25:23, 17:25, 15:9)

MKS "Zorza" WodzisÅ‚aw Åšl. - MKS Czechowice-Dziedzice  3:0 (25:19, 25:19, 26:24)

Wyniki pozostałych spotkań i tabela w zakładce "Seniorki".