MKS Zorza

       
Kadetki w ćwierćfinale Mistrzostw Polski!
Czytano(1056)


Wielki sukces zanotowały na swoim koncie kadetki ZORZY Wodzisław, które od czwartku do niedzieli rywalizowały w turnieju finałowym Mistrzostw Śląska.
W wielkim finale wzięło udział sześć z 38 zespołów, które przystąpiły we wrześniu do rozgrywek w tej kategorii wiekowej. Kadetki, prowadzone przez trenera Brzezinkę podczas całego sezonu grały bez dwóch zawodniczek, które na co dzień, jako reprezentantki kraju, grają i trenują w szkołach mistrzostwa sportowego PZPS, w Szczyrku (siatkówka halowa - Paulina Jagła) i Spale (siatkówka plażowa - Barbara Lenczewska). Niestety, również i w zmaganiach finałowych, ze względu na kontuzje, wodzisławianki musiały sobie radzić bez koleżanek z kadry narodowej. Na domiar nieszczęścia, siatkarki ZORZY trapione były w ubiegłym tygodniu infekcjami i w każdym ze spotkań grały w składzie mocno eksperymentalnym.
W pierwszym meczu turnieju finałowego siatkarki ZORZY uległy zespołowi z Bielska-Białej 0:3 i w obliczu trudności personalnych, przed spotkaniem z MOSM Tychy, to rywalki były faworytkami do gry w strefie medalowej. W pierwszym secie meczu decydującego o wejściu do półfinału, teza ta znalazła swoje odzwierciedlenie w wysokim zwycięstwie tyszanek 25:9. Przyparte do muru siatkarki ZORZY w pozostałych partiach zagrały jednak koncertowo i trzy kolejne sety, jak i całe spotkanie zapisały na swoim koncie. Zwycięstwo 3:1 dało przepustkę do półfinału, w którym czekała już utytułowana ekipa MKS Dwójka Zawiercie, która wygrała ze zdziesiątkowaną ZORZĄ 3:0. W meczu o brązowy medal Mistrzostw Śląska kadetek, wodzisławianki ponownie spotkały się z BKS Stal Bielsko-Biała. Niestety, problemy kadrowe ZORZY nie pozwoliły na zdobycie brązowych medali, bielszczanki wygrały 3:0, ale dzięki czwartemu miejscu na Śląsku, nasza drużyna zapewniła sobie awans do turnieju 1/4 Mistrzostw Polski kadetek.
To ogromny sukces młodej wodzisławskiej ekipy, która w rozgrywkach brała udział rocznikiem młodszym i pomimo braku swoich najbardziej renomowanych zawodniczek, zdołała osiągnąć tak spektakularny sukces.
Turniej 1/4 Mistrzostw Polski, w którym wezmą udział wodzisławianki odbędzie się w Łodzi w dniach 27.02-01.03.2020r, a rywalkami naszej drużyny będą jedne z najlepszych klubów w Polsce w tej kategorii wiekowej: ŁKS Siatkówka Żeńska Szkoła Gortata Łódź, KS Metro Warszawa, MKS Avia Świdnik, MKS Truso Elbląg, MKS Polonia Świdnica. Spośród sześciu drużyn, tylko dwie najlepsze wywalczą awans do turnieju półfinałowego mistrzostw Polski.
 
Ostateczna kolejność pierwszej szóstki Mistrzostw Śląska w piłce siatkowej kadetek - sezon 2019/2020:
1. MKS Dąbrowa Górnicza
2. MKS Dwójka Zawiercie
3. BKS Stal Bielsko-Biała
4. MKS ZORZA Wodzisław Śląski
5. MOSM Tychy
6. KS Częstochowianka Częstochowa
 
W turnieju finałowym Mistrzostw Śląska wyróżniono zawodniczkę ZORZY - Monikę Łotecką
 
MKS ZORZA: Marta Zielonka, Roksana Adamczyk, Wiktoria Kaszkarot, Monika Łotecka, Julia Jajko, Kamila Kąsik, Agata Czyżak, Amelia Bażan, Monica Chojnacka, Hanna Klimek, Patrycja Paczos, Anna Szkudlarek.
Trener: Andrzej Brzezinka
 
Ogromne gratulacje!


2024-07-24 01:24:05
Komentarzy(0)

Created by Tech Design 2009
Liczba unikalnych wizyt: 280046