MKS Zorza

       
Weekendowy komplet zwycięstw
Czytano(1053)


Bardzo dobry weekend, 1-2 lutego 2020r, mają za sobą siatkarki wodzisławskiej ZORZY, które zanotowały na swoim koncie komplet zwycięstw.
 
W sobotni poranek nowy etap rozgrywek o Mistrzostwo Śląska rozpoczęły młodziczki ZORZY, które podczas turnieju w Żorach pokonały najpierw gospodynie, MUKS Sari Żory   2:0 (25:14, 25:22), by po półgodzinnej przerwie, w niezwykle zaciętym spotkaniu, wygrać z GS UKS Krzanowice 2:1 (25:23, 19:25, 15:9). Wodzisławianki z kompletem zwycięstw zajmują drugie miejsce w swojej grupie eliminacyjnej.
ZORZA: Monika Baran, Agata Czyżak, Małgorzata Duda, Maria Grzywacz, Julia Jajko, Hanna Klimek, Kamila Kąsik, Victoria Skaba, Anna Szkudlarek, Martyna Tomala.
Trener: Jan Papszun
 
Ponad półtora miesiąca musieli natomiast czekać wodzisławscy fani siatkówki na występ swoich ulubienic w hali przy Jastrzębskiej 136. Podopieczne trenera Brzezinki, w sobotni wieczór, wynagrodziły swoim kibicom tak długi okres oczekiwania bardzo dobrą grą i pewnym zwycięstwem seniorek w I Lidze Śląskiej nad bezpośrednimi rywalkami z tabeli, MKS Imielin.
Świetnie zagrała cała drużyna. Precyzyjnie wystawiała Marta Mika, na skrzydłach szalały Agata Babińska i Patrycja Grabowska, które mocnymi atakami nękały rywalki. Dzięki ofiarnej i skutecznej obronie oraz perfekcyjnemu przyjęciu Katarzyny Szymańskiej i libero Marty Winiarskiej, środkowe wodzisławskiej ekipy, Julia Świsulska i Monika Łotecka mogły zaprezentować pełnię swoich możliwości i niejednokrotnie wbijały siatkarskie gwoździe w pole przeciwniczek z Imielina. Mocna zagrywka i wysoki skuteczny blok siatkarek ZORZY dopełniły obrazu całości. Tak grający zespół z Wodzisławia Śląskiego chcemy oglądać zawsze.
MKS ZORZA Wodzisław Śląski - MKS Imielin
3:0   (25:23, 25:18, 25:18)
MKS ZORZA: Agata Babińska (kapitan), Julia Świsulska, Patrycja Grabowska, Marta Mika, Katarzyna Szymańska, Monika Łotecka, Marta Winiarska (libero), Wiktoria Kaszkarot, Marta Molęda, Monica Chojnacka, Wiktoria Melska, Martyna Szlązak (libero).
Trener: Andrzej Brzezinka
 
Do sobotnich zwycięstw młodziczek i seniorek, dołączyły w niedzielę w Żorach, na turnieju eliminacyjnym o Mistrzostwo Województwa Śląskiego w minisiatkówce, młode siatkarki ZORZY w kategorii czwórek (rocznik 2007).
Wodzisławianki były najlepsze w swojej grupie i wygrały wszystkie trzy spotkania, nie tracąc seta (a nawet w jednym z setów - nie tracąc ani jednego punktu!)
MKS ZORZA Wodzisław Śląski - JKS SMS Jastrzębie II    2:0   (15:12, 15:11)
MKS ZORZA Wodzisław Śląski - MUKS Sari Żory II     2:0   (15:3, 15:5)
MKS ZORZA Wodzisław Śląski - MUKS Sari Żory III     2:0   (17:15, 15:0)
Wodzisławianki wystąpiły w składzie: Monika Baran, Maria Grzywacz, Laura Madejska, Victoria Skaba, Milena Waszak.
Trener: Mariusz Lechowicz


2024-07-24 01:24:22
Komentarzy(0)

Created by Tech Design 2009
Liczba unikalnych wizyt: 280045