Brązowy medal Mistrzostw Śląska Kinder+ Sport 2019!

W niedzielę 9 czerwca, po kilku miesiącach trudnej rywalizacji w rozgrywkach Kinder+ Sport 2019, najmłodsze siatkarki ZORZY zagrały w finale wojewódzkim rocznika 2007 (siatkarskie trójki).
W rozgrywkach Kinder+ Sport 2019 w naszym województwie wzięło udział 460 drużyn z całego Śląska, z wielu szkół, klubów i znanych ośrodków siatkarskich. W finale wojewódzkim wzięło udział już tylko po osiem zespołów w każdej z trzech kategorii wiekowych. Wodzisławianki, dobrą grą w turniejach eliminacyjnych zapewniły sobie miejsce w tym zaszczytnym gronie.
W ramach przygotowań do tak prestiżowej imprezy siatkarki ZORZY grały w licznych turniejach towarzyskich m.in. w Miliczu, Szczecinie, Czeladzi i Halembie.
W finale wojewódzkim Kinder+ Sport 2019 nasze zawodniczki rozegrały najpierw mecze grupowe:
MKS ZORZA Wodzisław Śląski - MOSM Tychy III                  2:0
MKS ZORZA Wodzisław Śląski - MOSM Tychy II                    0:2
MKS ZORZA Wodzisław Śląski - UKS Źródełko Katowice      2:0

Dzięki takim wynikom, po zajęciu drugiego miejsca w grupie, wodzisławianki awansowały do półfinału rozgrywek, w którym zmierzyły się głównymi faworytkami do medalu w rozgrywkach ogólnokrajowych - MKS Dwójką Zawiercie. Ubiegłoroczne Mistrzynie Polski z Zawiercia potwierdziły opinie fachowców i zagrały znakomite spotkanie, wygrywając z ZORZĄ 2:0, a następnie wygrały również finał i sięgnęły po złote medale.
Półfinał: MKS ZORZA Wodzisław Śląski - MKS Dwójka Zawiercie      0:2

Po przegranym półfinale istniała obawa, czy podopieczne trenera Lechowicza zdołają otrząsnąć się z porażki przed arcyważnym meczem o brązowy medal, tym bardziej, że w pojedynku o trzecie miejsce wodzisławianki spotkały się z MOSM Tychy II, zespołem, z którym przegrały w fazie grupowej. Lecz siatkarki z Wodzisławia, nie po to przeszły tak długą i trudną drogę, by wracać do domu bez medali i miały ogromną ochotę na rewanż. Koncertowo zagrany pierwszy set, a następnie prawdziwa bitwa w drugiej odsłonie, wygranej na przewagi i po całym dniu zmagań można było unieść ręce w geście zwycięstwa, a na szyjach zawisły brązowe medale finału wojewódzkiego Kinder+ Sport 2019!
Mecz o III miejsce: MKS ZORZA Wodzisław Śląski - MOSM Tychy II      2:0

Ostateczna kolejność finału wojewódzkiego Kinder+ Sport 2019
I miejsce          MKS Dwójka Zawiercie
II miejsce         JKS SMS Jastrzębie I
III miejsce        MKS Zorza Wodzisław Śląski
IV miejsce        MOM Tychy II
V miejsce         UKS Żródełko Katowice
VI miejsce        MOSM TychyIII
VII miejsce       MOSM Tychy V
VIII miejsce     UKS Dąbrowiak Dąbrowa Górnicza

Dzięki brązowemu medalowi, siatkarki ZORZY wciąż mają szansę na udział w ogólnopolskim Wielkim Finale Kinder+ Sport 2019, który jest jednocześnie finałem Mistrzostw Polski w najmłodszych kategoriach wiekowych.

MKS ZORZA Wodzisław Śląski: Maria Grzywacz, Victoria Skaba, Monika Baran, Milena Waszak, Milena Topisz, Laura Madejska
Trener: Mariusz Lechowicz

Gratulacje dla całej drużyny!
Ogromne podziękowania dla sponsorów wspierających udział najmłodszych wodzisławianek w tej wielkiej siatkarskiej przygodzie, wszystkich rodzin zawodniczek, koleżanek z innych naszych zespołów, wszystkich, którzy wspierali, pomagali i dopingowali nasze siatkarki.
Wspaniali kibice!
Bądźcie zawsze z nami!