MKS Zorza

       
Raz na wozie, raz pod wozem
Czytano(1322)


Bardzo intensywny czas przeżywają obecnie siatkarki ZORZY Wodzisław Śląski, które grając co kilka dni w rozgrywkach I Ligi Śląskiej piłki siatkowej kobiet, nadrabiają ligowe zaległości spowodowane udziałem trzonu zespołu w finałach Mistrzostw Śląska kadetek. W ubiegłym tygodniu podopieczne trenera Brzezinki rozegrały dwa spotkania, z zespołami z przeciwnych biegunów tabeli.
W środę, 6 marca wodzisławianki podejmowały przedostatnią drużynę w tabeli - VC Victorię MOSiR Cieszyn. Zawodniczki z naszego miasta tylko w pierwszej odsłonie spotkania pozwoliły rywalkom na prowadzenie otwartej gry, z piłki na piłkę grając coraz pewniej i skuteczniej. W efekcie, po godzinie gry, wodzisławianki mogły unieść ręce w geście zwycięstwa, a kapitan ZORZY, Agata Babińska, odebrała statuetkę MVP tego spotkania.
 
MKS ZORZA Wodzisław Śląski - VC Victoria MOSiR Cieszyn
3:0   (25:19, 25:12, 25:7)
MVP: Agata Babińska
 
MKS ZORZA: Agata Babińska (kapitan), Marta Molęda, Julia Świsulska, Paulina Jagła, Patrycja Bierza, Dominika Mularska, Martyna Szlązak (libero), Patrycja Grabowska, Marta Zielonka, Amelia Bażan.
Trener: Andrzej Brzezinka
 
W piątek, 8 marca czekał na wodzisławianki rywal z wyższej półki - walczące o awans do II ligi zawodniczki GS UKS Krzanowice. Doświadczona drużyna z Krzanowic była bezsprzecznym faworytem tego pojedynku, ale to siatkarki ZORZY, grając widowiskowo i niezwykle skutecznie, po wyrównanej walce, wygrały pierwszą odsłonę 25:23.
W drugiej partii wodzisławianki nie spuszczały z tonu zaskakując obserwatorów tego meczu otwartą i dojrzałą grą, jednakże w końcówce seta chwila dekoncentracji sprawiła, że gospodynie wygrały 25:22.
Trzecia partia to kolejna wymiana siatkarskich ciosów i chyba najbardziej zażarta walka po obu stronach siatki. Żaden z zespołów nie potrafił wypracować większej przewagi punktowej nad rywalem, co skutkowało bardzo emocjonującą końcówką, w której większe doświadczenie krzanowiczanek wzięło górę i to one ostatecznie tryumfowały 26:24.
Po pechowo przegranym trzecim secie, młode podopieczne trenera Brzezinki straciły wiarę w zwycięstwo na trudnym terenie, opadły z sił i pozwoliły gospodyniom na przejęcie inicjatywy. Tak rutynowany zespół jak GS UKS Krzanowice nie mógł wypuścić takiej szansy z rąk i wodzisławianki musiały wracać do domu bez zdobyczy punktowej.
 
GS UKS Krzanowice - MKS ZORZA Wodzisław Śląski
3:1   (23:25, 25:22, 26:24, 25:13)
 
MKS ZORZA: Agata Babińska (kapitan), Marta Mika, Julia Świsulska, Paulina Jagła, Patrycja Bierza, Dominika Mularska, Martyna Szlązak (libero), Patrycja Grabowska, Marta Zielonka.
Trener: Andrzej Brzezinka


2024-07-24 00:52:59
Komentarzy(0)

Created by Tech Design 2009
Liczba unikalnych wizyt: 280045