MKS Zorza

       
Zwycięski koniec roku
Czytano(964)


ZORZA ponownie najlepsza w Świątecznym Turnieju Piłki Siatkowej Kadetek
W piątek, 28 grudnia, ZORZA Wodzisław Śląski była gospodarzem tradycyjnego Świątecznego Turnieju Piłki Siatkowej o puchar Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego. W roku bieżącym turniej ten rozgrywany był w kategorii kadetek, a w zawodach, oprócz gospodyń udział wzięły: UKS Jedynka Kluczbork - czołowy zespół w tej kategorii wiekowej z województwa opolskiego oraz UKS Gwiazda Tarnowskie Góry - jedne z najgroźniejszych rywalek wodzisławianek na Śląsku. W otwarciu turnieju wziął udział członek prezydium zarządu PZPS, wybitny arbiter międzynarodowy, sędzia ostatnich Mistrzostw Świata w piłce siatkowej, Wojciech Maroszek.
W pierwszym pojedynku turnieju gospodynie podejmowały bezpośrednie rywalki do medali Mistrzostw Śląska - Gwiazdę Tarnowskie Góry. Siatkarki ZORZY, grające z dwoma aktualnymi reprezentantkami Polski w składzie (Dominika Pierzchała w kategorii kadetek oraz Paulina Jagła w kategorii minikadetek), w pierwszej odsłonie tylko do stanu 8:8 pozwalały siatkarkom z Tarnowskich Gór na równorzędną grę. Ostra i precyzyjna zagrywka Patrycji Grabowskiej oraz wysoki blok Wiktorii Melskiej, wspomagany kontrami Patrycji Bierzy i Pauliny Jagły pozwoliły na zbudowanie dziesięciopunktowej przewagi (19:9), a następnie kontrolę przebiegu seta, wygranego ostatecznie 25:16. Druga partia była już bardziej zacięta, lecz również przebiegała pod dyktando podopiecznych trenera Andrzeja Brzezinki. Przy prowadzenie ZORZY 23:20, rywalki jednak zagrały kilka bardzo dobrych akcji, doprowadzając do wyrównania 24:24, lecz to siatkarki z Wodzisławia Śląskiego były bardziej zdeterminowane i wygrały 27:25. O secie trzecim kadetki ZORZY chciałyby jak najszybciej zapomnieć, rozluźnione wodzisławianki popełniły kilka błędów w odbiorze, a rywalki zwietrzyły swoją szansę - zagrały koncertowo w odbiorze i na kontrach, dokładając piekielnie mocną zagrywkę. W efekcie wysokie zwycięstwo Gwiazdy 25:11 i nadzieje przyjezdnych na wygraną w cały spotkaniu odżyły. Ale wysoka porażka w trzecim secie podziałała na wodzisławianki tylko mobilizująco i w czwartej partii pojedynku to siatkarki ZORZY rządziły na parkiecie niepodzielnie. Świetnie w obiorze i ataku zagrały Patrycja Grabowska i Patrycja Bierza, skutecznie i ofiarnie broniła libero Martyna Zając, precyzyjne dogrania rozgrywającej Marty Miki na punkty zamieniała atakująca Paulina Jagła, a na środku siatki brylowały Dominika Pierzchała i Wiktoria Melska. Koncertowa gra wodzisławianek skutkowała wygraną 25:12 i zwycięstwem w całym meczu 3:1.
W drugim meczu turnieju zagrały ze sobą zespoły z Kluczborka i Tarnowskich Gór. Ślązaczki wygrały 3:0, chociaż w mecz lepiej weszły zawodniczki Jedynki Kluczbork, które prowadziły nawet 11:5, później jednak, coraz solidniej grające tarnogórzanki zwiększyły tempo swoich akcji i opanowały sytuację na parkiecie.
 Ostatni turniejowy pojedynek to zmagania ZORZY z Jedynką Kluczbork. Wodzisławianki od początku zaczęły z animuszem i szybko zapisały pierwszego seta na swoim koncie, wygrywając 25:12. Wysoka wygrana wyraźnie rozluźniła podopieczne trenera Brzezinki, które w drugiej partii oddały inicjatywę drużynie z Kluczborka i dopiero pod koniec tej odsłony odzyskały kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie, wygrywając 25:23. Set trzeci to już koncert gry wodzisławianek, a zwłaszcza Patrycji Bierzy, która stanęła w polu zagrywki przy stanie 11:10 dla ZORZY i zagrała czternaście bardzo trudnych zagrywek z rzędu, doprowadzając do zwycięstwa 25:10. Wygrana 3:0 w meczu pozwoliła kadetkom ZORZY na ponowne zdobycie Pucharu Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego.
 
MKS ZORZA Wodzisław Śląski - UKS Gwiazda Tarnowskie Góry
3:1    (25:16, 27:25, 11:25, 25:12)
UKS Gwiazda Tarnowskie Góry - UKS Jedynka Kluczbork
3:0    (25:21, 25:9, 25:22)
UKS Jedynka Kluczbork - MKS ZORZA Wodzisław Śląski
0:3    (12:25, 23:25, 10:25)
 
Tabela turnieju:
1. MKS ZORZA Wodzisław Śląski
2. UKS Gwiazda Tarnowskie Góry
3. UKS Jedynka Kluczbork
 
W turnieju wyróżnione zostały zawodniczki:
Wiktoria Melska - MKS ZORZA Wodzisław Śląski
Katarzyna Borek - UKS Gwiazda Tarnowskie Góry
Maja Gulka - UKS Jedynka Kluczbork
MVP turnieju została Patrycja Grabowska - MKS ZORZA Wodzisław Śląski
 
ZORZA: Marta Mika, Dominika Pierzchała, Patrycja Grabowska, Paulina Jagła, Wiktoria Melska, Patrycja Bierza, Martyna Zając (libero), Marta Zielonka, Wiktoria Kaszkarot, Anna Chojnacka, Monika Łotecka, Amelia Bażan, Kamila Kąsik.
Trener: Andrzej Brzezinka
 
Turniej organizowany w ramach realizacji zadania sportowego
AKTYWNIE I ZDROWO - PIŁKA SIATKOWA
- projekt współfinansowany przez Miasto Wodzisław Śląski


2023-05-27 04:43:12
Komentarzy(0)

Created by Tech Design 2009
Liczba unikalnych wizyt: 273805