MKS Zorza

Przybita pieczęć na Mistrzostwie Śląska
Czytano(1219)

Ostatni mecz w sezonie 2017/2018 I Ligi ÅšlÄ…skiej piÅ‚ki siatkowej kobiet nie byÅ‚ porywajÄ…cym widowiskiem. W sobotÄ™, 7 kwietnia, niepokonane do tej pory w grupie mistrzowskiej wodzisÅ‚awianki, podejmowaÅ‚y we wÅ‚asnej hali ostatni zespół w tabeli tej grupy - LKS PoloniÄ™ Poraj. I wÅ‚aÅ›nie dlatego nie byÅ‚o to Å‚atwe spotkanie dla siatkarek ZORZY. Nowo kreowane Mistrzynie ÅšlÄ…ska, grajÄ…c przed wÅ‚asnÄ… publicznoÅ›ciÄ…, po prostu musiaÅ‚y wygrać ten pojedynek 3:0. Inaczej nie wypadaÅ‚o.
Podopieczne trenera Brzezinki od poczÄ…tku meczu narzuciÅ‚y zatem rywalkom swój styl gry, i jeszcze zanim widzowie zdążyli zająć swoje miejsca, już prowadziÅ‚y 8:1, by po chwili podwyższyć prowadzenie na 17:6. Przy tak wysokim prowadzeniu trener Brzezinka mógÅ‚ sobie pozwolić na zmiany w skÅ‚adzie i wprowadzaÅ‚ na parkiet sukcesywnie coraz mÅ‚odsze zawodniczki - swoje szanse dostaÅ‚y: Å›rodkowa Julia Åšwisulska i atakujÄ…ca Patrycja Bierza. Po 17 minutach set pierwszy byÅ‚ już historiÄ…, po zwyciÄ™stwie ZORZY 25:18.
W drugiej odsÅ‚onie meczu nastÄ…piÅ‚a kolejna zmiana w skÅ‚adzie wodzisÅ‚awianek, na placu gry zameldowaÅ‚a siÄ™ kolejna mÅ‚odziczka - Å›rodkowa Dominika PierzchaÅ‚a. PoczÄ…tek tej części gry już nie byÅ‚ tak przebojowy, ale ponownie siatkarki ZORZY potrzebowaÅ‚y zaledwie 17 minut, by wygrać seta w identycznym stosunku jak pierwszÄ… partiÄ™.
Roszady w składzie osiągnęły swoje apogeum w secie trzecim - na rozegranie weszła Marta Molęda, a do przyjęcia desygnowana została Patrycja Grabowska. Na parkiecie oglądaliśmy zawodniczki ZORZY, które w przekroju sezonu grały trochę mniej od swoich koleżanek, co było widoczne na początku tej odsłony. Dotychczasowe zmienniczki, trochę stremowane, zapłaciły frycowe, gdy siatkarki z Poraja wyszły na prowadzenie 8:1, ale jedna korekta w składzie pozwoliła wodzisławiankom na stopniowe odrabianie strat. Nie zmieniło to faktu, że zawodniczki Polonii zwietrzyły swoją szansę. Przyjezdne poprawiły znacząco grę w obronie i skuteczność pierwszej akcji, utrzymując swoje prowadzenie aż do stanu 22:18. Wtedy to w polu zagrywki wodzisławianek stanęła Marta Molęda, a jej koleżanki zamurowały przestrzeń nad siatką, punktując blokiem i mocnymi atakami kończąc kontry. Siatkarki ZORZY zdobyły 7 punktów z rzędu, wygrały seta 25:22, odnosząc ósme zwycięstwo w grupie mistrzowskiej i formalnie przybijając mistrzowską pieczęć.
Na wyróżnienie zasługuje styl, w jakim wodzisławianki wywalczyły tytuł Mistrzyń Śląska. Nasze zawodniczki w grupie mistrzowskiej I Ligi Śląskiej piłki siatkowej kobiet wygrały wszystkie swoje mecze, w ośmiu spotkaniach tracąc zaledwie jednego seta i kończąc zmagania z sześciopunktową przewagą nad Victorią MOSiR Cieszyn, która zdobyła srebrne medale. A wszystko to zespół trenera Brzezinki osiągnął grając wyłącznie swoimi wychowankami, co jest ewenementem w rozgrywkach na tym szczeblu.