Seniorki ZORZY Mistrzyniami ÅšlÄ…ska!

Wiele emocji przyniósÅ‚ wodzisÅ‚awskim kibicom piÅ‚ki siatkowej pojedynek na szczycie I Ligi ÅšlÄ…skiej piÅ‚ki siatkowej kobiet, który odbyÅ‚ siÄ™ w sobotÄ™, 24 marca, pomiÄ™dzy dotychczasowymi liderkami tabeli - ZORZÄ„ WodzisÅ‚aw ÅšlÄ…ski, a zajmujÄ…cÄ… drugie miejsce BURZÄ„ Mikołów.
Obie drużyny walczą o prawo startu w zmaganiach o awans do rozgrywek szczebla centralnego i każda strata punktowa może zniweczyć plany awansu, zatem do pojedynku siatkarki obu zespołów przystąpiły bardzo skoncentrowane i z ogromną wolą walki.
Pierwsze dwie odsÅ‚ony potoczyÅ‚y siÄ™ po myÅ›li podopiecznych trenera Andrzeja Brzezinki, które w poÅ‚owie setów odskakiwaÅ‚y rywalkom na kilka punktów i przewagÄ™ tÄ… utrzymywaÅ‚y zwyciężajÄ…c odpowiednio 25:20 i 25:18. Åšwietne wrażenie robiÅ‚y w tej części meczu wodzisÅ‚awskie Å›rodkowe - StanisÅ‚awa KwiecieÅ„ i Wiktoria Melska, które potrafiÅ‚y mijać nawet potrójny blok i mocnymi atakami zdobywać punkty dla naszej ekipy, a swoje trzy grosze dorzuciÅ‚a zagrywkÄ… kapitan ZORZY - Agnieszka OstrzoÅ‚ek.
WodzisÅ‚awskim kibicom po dwóch setach wydawaÅ‚o siÄ™, że trzecia odsÅ‚ona bÄ™dzie zatem już tylko formalnoÅ›ciÄ…. Nic bardziej mylnego. Zawodniczki BURZY Mikołów, nie majÄ…c już nic do stracenia, zmieniÅ‚y kompletnie swój styl gry - zaczęły grać bardzo szybkie piÅ‚ki do skrzydeÅ‚, próbujÄ…c zgubić wysoki wodzisÅ‚awski blok. Przyjezdne poprawiÅ‚y również znaczÄ…co grÄ™ w obronie i siatkarkom ZORZY byÅ‚o już znacznie trudniej zdobywać punkty. Do poÅ‚owy seta trwaÅ‚a siatkarska wymiana ciosów, w której Å›wietnymi zagraniami popisywaÅ‚y siÄ™ naprzemiennie obie ekipy, ale później szala zaczęła siÄ™ przechylać na stronÄ™ mikoÅ‚owianek. BURZA budowaÅ‚a przewagÄ™ punktowÄ… pomimo mocnych ataków Patrycji Papszun i Agaty BabiÅ„skiej oraz obron wodzisÅ‚awskiej libero - Moniki Kuczery. Efektem dominacji zespoÅ‚u z MikoÅ‚owa byÅ‚o ich zwyciÄ™stwo 25:20.
Czwarta część spotkania również zaczęła siÄ™ pod dyktando BURZY, która kontynuowaÅ‚a swojÄ… dobrÄ… grÄ™, natomiast wodzisÅ‚awianki miaÅ‚y problem ze znalezieniem skutecznej recepty na rywalki. Nie oznacza to jednak, że mecz miaÅ‚ przebieg jednostronny, obie drużyny popisywaÅ‚y siÄ™ Å›wietnymi, mocnymi atakami, skutecznÄ… i ofiarnÄ… grÄ… w obronie oraz wysokim i pewnym blokiem. Kibice obu zespołów mieli wielokrotnie szansÄ™ na oklaskiwanie, dÅ‚ugich, piÄ™knych siatkarskich akcji, a poziom emocji rósÅ‚ z każdÄ… chwilÄ…. Przyjezdne, które zbudowaÅ‚y sobie czteropunktowÄ… przewagÄ™, zbyt szybko zaczęły jednak myÅ›leć o tie-breaku i nie sÄ…dziÅ‚y, że wodzisÅ‚awianki zdoÅ‚ajÄ… jeszcze odrobić straty. Natomiast siatkarki ZORZY nie zÅ‚ożyÅ‚y broni i po serii skutecznych akcji, doszÅ‚y rywalki przy stanie 23:23. Åšwietnie grÄ… naszej drużyny dyrygowaÅ‚a wtedy rozgrywajÄ…ca ZORZY - Karolina Dziwisz, mocnymi atakami popisywaÅ‚y siÄ™ Agata BabiÅ„ska, Patrycja Papszun i Agnieszka OstrzoÅ‚ek, wróciÅ‚ skuteczny blok, w którym brylowaÅ‚y StanisÅ‚awa KwiecieÅ„ i Wiktoria Melska, a wodzisÅ‚awska libero - Monika Kuczera dwoiÅ‚a siÄ™ i troiÅ‚a w obronie. Pomimo bardzo dobrej gry w koÅ„cówce seta, to rywalki stanęły jednak przed szansÄ… jego zakoÅ„czenia, prowadzÄ…c 24:23. Podopieczne trenera Brzezinki obroniÅ‚y piÅ‚kÄ™ setowÄ…, za sprawÄ… diabellnie mocnego ataku Agaty BabiÅ„skiej z lewego skrzydÅ‚a, by w nastÄ™pnej akcji skontrować rywalki i wyjść na prowadzenie 25:24 - ponownie po mocnym ataku BabiÅ„skiej. PiÅ‚ka meczowa dla ZORZY zakoÅ„czyÅ‚a siÄ™ walkÄ… nad siatkÄ…, z której zwyciÄ™sko wyszÅ‚a raz jeszcze Agata BabiÅ„ska. SzaÅ‚ radoÅ›ci na trybunach i po wodzisÅ‚awskiej stronie boiska przerwaÅ‚ jednak arbiter, który dopatrzyÅ‚ siÄ™ dotkniÄ™cia siatki przez wodzisÅ‚awiankÄ™ w tej akcji. Na niewiele zdaÅ‚y siÄ™ protesty siatkarek ZORZY, decyzja zostaÅ‚a utrzymana i mecz toczyÅ‚ siÄ™ dalej, a emocje tylko rosÅ‚y. Skuteczna kontra zawodniczek BURZY przyniosÅ‚a im druga piÅ‚kÄ™ setowÄ… przy stanie 25:26, którÄ… ponownie precyzyjnym atakiem obroniÅ‚a Agata BabiÅ„ska, jubilatka, obchodzÄ…ca wÅ‚aÅ›nie w sobotÄ™ osiemnaste urodziny. W kolejnej akcji mikoÅ‚owianki niedokÅ‚adnie rozegraÅ‚y piÅ‚kÄ™, co przyniosÅ‚o ZORZY prowadzenie 27:26 i drugÄ… piÅ‚kÄ™ meczowÄ…, którÄ… siatkarki BURZY obroniÅ‚y atakiem Kariny Jakuć. Wtedy do akcji wkroczyÅ‚a atakujÄ…ca wodzisÅ‚awianek - Patrycja Papszun, piekielnie mocnym atakiem z lewego skrzydÅ‚a doprowadzajÄ…c do trzeciej piÅ‚ki meczowej przy stanie 28:27. W ostatniej akcji siatkarki ZORZY blokiem zmusiÅ‚y rywalki do kiwniÄ™cia piÅ‚ki, podbitej przez libero MonikÄ™ KuczerÄ™. RozgrywajÄ…ca naszej drużyny, Karolina Dziwisz Å›wietnie wystawiÅ‚a piÅ‚kÄ™ do Patrycji Papszun, która atomowym atakiem w czwarty metr boiska, "przybijajÄ…c gwoździa", jak w siatkarskim żargonie okreÅ›la siÄ™ tak wykonane zagranie, zakoÅ„czyÅ‚a ten energetyczny pojedynek na szczycie tabeli. 29:27 w ostatnim secie i zwyciÄ™stwo 3:1 w caÅ‚ym meczu, pozwoliÅ‚o wodzisÅ‚awiankom na kolejkÄ™ przed zakoÅ„czeniem zmagaÅ„ w grupie mistrzowskiej I Ligi ÅšlÄ…skiej piÅ‚ki siatkowej kobiet zapewnić sobie tytuÅ‚ MistrzyÅ„ ÅšlÄ…ska seniorek i awans do dalszych gier o powrót na wyższy szczebel rozgrywek.

MKS ZORZA WodzisÅ‚aw ÅšlÄ…ski - KS BURZA MOSiR Mikołów
3:1     (25:20, 25:18, 20:25, 29:27)

MKS ZORZA: Agnieszka Ostrzołek (kapitan), Agata Babińska, Stanisława Kwiecień, Patrycja Papszun, Wiktoria Melska, Karolina Dziwisz, Monika Kuczera (libero), Dominika Mularska, Katarzyna Szymańska, Julia Świsulska, Dominika Pierzchała, Patrycja Grabowska, Marta Molęda, Patrycja Bierza (libero).
Trener: Andrzej Brzezinka

Wyniki wszystkich spotkań i tabela w zakładce "Seniorki"

2024-03-18 15:03:55