MKS Zorza

Siatkarki ZORZY wciąż na zwycięskim szlaku
Czytano(1250)

W niedzielne południe, 4 marca, w ramach pierwszej kolejki rundy rewanżowej w grupie mistrzowskiej I Ligi Śląskiej piłki siatkowej kobiet, wodzisławianki podejmowały UKS NET Piekary Śląskie.
Pierwsza, długa akcja spotkania zwiastowała zacięty pojedynek, lecz podopieczne trenera Brzezinki szybko opanowały sytuację i nie pozwoliły swoim rywalkom na rozwinięcie skrzydeł. W efekcie premierowa odsłona meczu skończyła się po kwadransie zwycięstwem ZORZY 25:10.
W secie drugim przyjezdne poprawiły znacząco grę w obronie i zaczęły skuteczniej atakować, widowisko nie było już więc tak jednostronne. Kilka długich wymian i efektownych obron było okrasą tej części pojedynku, która zakończyła się ponownie tryumfem seniorek wodzisławskiego klubu, tym razem 25:19.
W trzeciej partii spotkania siatkarki ZORZY zbudowały swoja przewagę już na początku, seriami zdobywając punkty i kontrolując wydarzenia na parkiecie. Kilka zrywów zawodniczek gości nie było w stanie odwrócić losów meczu i po niespełna godzinie, trzecią piłkę meczową atakiem ze środka siatki skończyła Dominika Pierzchała. Trener Andrzej Brzezinka rotował składem już od seta drugiego, nie miało to jednak wpływu na jakość gry wodzisławskiej drużyny, co tylko potwierdzało fakt, że ZORZA dysponuje w tej chwili szerokim i wyrównanym składem, co może być niewątpliwym atutem w kolejnych etapach walki o powrót na drugoligowe parkiety. Po tym meczu wodzisławianki są wciąż liderkami tabeli grupy mistrzowskiej z sześciopunktową przewagą nad Burzą MOSiR Mikołów, która ma o jedn mecz rozegrany mniej.