MKS Zorza

       
Siatkarki ZORZY na czele I ligi!
Czytano(474)


W piątek, 26 stycznia, w Mikołowie rozegrany został mecz na szczycie I Ligi Śląskiej piłki siatkowej kobiet, w którym liderki tabeli, KS Burza MOSiR Mikołów, podejmowały wiceliderki - MKS ZORZĘ Wodzisław Śląski. Oba zespoły zgromadziły dotychczas po 20 punktów, a ekipa z Mikołowa wyprzedzała wodzisławianki tylko lepszym stosunkiem setów. Wszyscy obserwatorzy liczyli zatem na wyrównany, pełen walki, pojedynek liderujących zespołów.
Do życzeń kibiców nie dostosowały się jednak podopieczne trenera Brzezinki, które przystąpiły do meczu niezwykle skoncentrowane i nie miały zamiaru pozwalać mikołowiankom na rozwinięcie skrzydeł. Na pięknej hali w Mikołowie w piątkowy wieczór wodzisławianki czuły się jak u siebie w domu i w każdej odsłonie spotkania wyraźnie górowały nad dotychczasowymi przodowniczkami tabeli. Drużyna ZORZY, która po spadku ze szczebla centralnego rozgrywek, została kompletnie przebudowana, dała wyraźny sygnał, że ma zamiar powrócić na siatkarskie salony. Zespół konsekwentnie, od początku sezonu, czyni wyraźne postępy i przed decydującą rundą gier o mistrzostwo I Ligi Śląskiej wyrasta na głównego faworyta do tytułu. Mecz z Burzą Mikołów tylko potwierdził sygnały o rosnącej sile wodzisławianek, które w tym spotkaniu nie pozwalały sobie na wiele błędów, grając siatkówkę widowiskową, ale przede wszystkim, zabójczo skuteczną. Gospodynie pojedynku były w stanie dotrzymać kroku wodzisławiankom co najwyżej do połowy setów, później wodzisławska machina nabierała tempa, świetnie funkcjonował blok ZORZY, a mocne ataki i skuteczne obrony pokazywały potencjał drzemiący w naszej drużynie.
Dzięki bardzo dobrej grze całego zespołu, siatkarki z Wodzisławia Śląskiego uporały się z liderkami w zaledwie godzinę i 10 minut, przejmując tron rozgrywek I Ligi Śląskiej kobiet, z wyraźną już przewagą nad kolejnymi zespołami.
 
KS Burza MOSiR Mikołów - MKS ZORZA Wodzisław Śląski
0:3      (18:25, 19:25, 18:25)
 
MKS ZORZA: Agnieszka Ostrzołek (kapitan), Patrycja Papszun, Katarzyna Szymańska, Stanisława Kwiecień, Wiktoria Melska, Karolina Dziwisz, Monika Kuczera (libero), Dominika Mularska, Agata Babińska, Marta Molęda, Julia Świsulska, Patrycja Grabowska.
Trener: Andrzej Brzezinka
 
Wyniki meczów i tabela w zakładce "Seniorki"
 
Fotorelacja na naszym profilu facebookowym:
https://www.facebook.com/MKS-ZORZA-Wodzis%C5%82aw-%C5%9Al%C4%85ski-320883907926239/


2020-08-12 18:45:56
Komentarzy(0)

Created by Tech Design 2009
Liczba unikalnych wizyt: 259676