Młodziczki ZORZY z pucharem Prezydenta Miasta!

Świetnym akcentem zakończyły siatkarki ZORZY rok 2017.
28 grudnia młodziczki MKS ZORZA Wodzisław Śląski były gospodyniami mocno obsadzonego Świątecznego Turnieju Piłki Siatkowej Młodziczek o Puchar Prezydenta Miasta Wodzisław Śląski. W imprezie, poza wodzisławiankami, udział wzięły czołowe śląskie zespoły w tej kategorii wiekowej: BKS Bielsko-Biała, KPKS Halemba oraz UKS Gwiazda Tarnowskie Góry, a sędzią głównym turnieju był szef polskich sędziów piłki siatkowej, sędzia międzynarodowy, Wojciech Maroszek.
Turniej rozgrywany był na nietypowych zasadach, w każdym ze spotkań rozgrywano dwa sety, mogło dojść zatem do niespotykanego w siatkówce rezultatu - remisu.
W pierwszym meczu rozgrywek, młode siatkarki ZORZY gładko wygrały z rówieśniczkami z KPKS Halemba 2:0 (25:13, 25:17).
Drugi mecz wodzisławianki zaczęły również dobrze, ale później rywalki z Tarnowskich Gór poprawiły grę w obronie i skuteczność ataku i sytuacja na parkiecie się wyrównała. Podopieczne trenera Brzezinki obroniły cztery setbole, ale przy piątym nie miały już szans i pierwsza odłsona spotkania padła łupem siatkarek Gwiazdy 27:25. W drugiej partii pojedynku, podłamane wodzisławianki nie podjęły już rękawicy i uległy przeciwniczkom 16:25.
Poziom turnieju był jednak tak wyrównany, że po rozegraniu czterech spotkań (dwóch rund) każdy z zespołów miał na swoim koncie zarówno zwycięstwo jak i porażkę, zatem o ostatecznej kolejności decydować miała trzecia runda spotkań. Na początek tej rundy KPKS Halemba podzielił się punktami z Gwiazdą Tarnowskie Góry remisując 1:1.
O wszystkim zadecydować miało spotkanie ZORZY z faworytkami turnieju - BKS Bielsko-Biała. Lepiej zaczęły zawodniczki z podbeskidzia, ale wodzisławianki szybko uporządkowały szyki i grały coraz skuteczniej, mocnymi atakami i kąśliwą zagrywką budując swoją przewagę, co zaowocowało zwycięstwem w pierwszej partii 25:20. Do wygranej w całym turnieju brakowało młodziczkom ZORZY już tylko 18 oczek, lecz ambitne siatkarki z Wodzisławia Śląskiego nie miały zamiaru przysparzać komisji sędziowskiej pracy przy liczeniu małych punktów i, pomimo przestoju w środkowej fazie seta, wygrały również drugą odsłonę, tym razem 25:22, sięgając po tryumf w całym turnieju, spychając jednocześnie faworytki na ostatnie miejsce w turniejowej tabeli.

Wyniki Świątecznego Turnieju Piłki Siatkowej Młodziczek o Puchar Prezydenta Miasta Wodzisław Śląski:
MKS ZORZA Wodzisław Śląski - KPKS Halemba    2:0    (25:13, 25:17)
BKS Bielsko-Biała - UKS Gwiazda Tarnowskie Góry    2:0    (25:23, 25:14)
UKS Gwiazda Tarnowskie Góry - MKS ZORZA Wodzisław Śląski    2:0    (27:25, 25:16)
KPKS Halemba - BKS Bielsko-Biała    2:0    (25:23, 25:19)
UKS Gwiazda Tarnowskie Góry - KPKS Halemba    1:1    (23:25, 27:25)
BKS Bielsko-Biała - MKS ZORZA Wodzisław Śląski    0:2    (20:25, 22:25)

Tabela turnieju:
miejsce, drużyna, punkty, sety, małe punkty
1. MKS ZORZA Wodzisław Śląski      4    4-2    141-124
2. UKS Gwiazda Tarnowskie Góry        3    3-3    139-141
3. KPKS Halemba                                 3    3-3    130-142
4. BKS Bielsko-Biała                             2    2-4    134-137

Wszystkie drużyny otrzymały puchary, pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe, a ponadto w turnieju przyznano wyróżnienia indywidulane dla:
- Marty Sowady (MKS ZORZA Wodzisław Śląski);
- Katarzyny Borek (UKS Gwiazda Tarnowskie Góry);
- Aleksandry Żurawskiej (KPKS Halemba);
- Julii Fiter (BKS Bielsko-Biała);
- MVP turnieju została Patrycja Bierza (MKS ZORZA Wodzisław Śląski).
Wyróżnione zawodniczki otrzymały pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe.
Siatkarki MKS ZORZA Wodzisław Śląski wystąpiły w składzie: Marta Sowada (kapitan), Amelia Bażan, Marta Zielonka, Martyna Zając, Roksana Adamczyk, Paulina Jagła, Wiktoria Kaszkarot, Paulina Pojda, Patrycja Bierza, Beata Szuleka, Monika Łotecka, Paulina Topisz, Patrycja Grabowska.
Trener: Andrzej Brzezinka

Turniej odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Wodzisław Śląski
Turniej rozgrywany był w ramach realizacji projektu sportowego SIATKARSKI WODZISŁAW

2024-03-28 15:40:47