MKS Zorza

       
Ligowe wygrane na koniec 2017 roku
Czytano(488)


W bardzo dobrych nastrojach zakończyły ligowe zmagania w roku 2017 siatkarki ZORZY Wodzisław Śląski. Oba nasze zespoły w ostatnich występach ligowych mijającego roku pokonały swoje rywalki i w wyśmienitych humorach spędzą przerwę świąteczno-noworoczną.
  
Młodziczki ZORZY, liderki tabeli swojej grupy eliminacyjnej Mistrzostw Śląska, w turnieju w Rybniku, miały za rywalki zespół gospodyń, UKS Jedynkę Rybnik oraz wiceliderki tabeli - bardzo silną ekipę KS Częstochowianka. W pierwszym meczu turnieju nasze zawodniczki bez problemów uporały się z gospodyniami z Rybnika wygrywając 2:0 (25:15, 25:10). Natomiast pojedynek z wiceliderkami z Częstochowy podniósł poziom emocji znacznie wyżej. Lepiej w mecz weszły zawodniczki spod Jasnej Góry, które, po zaciętej walce, zapisały na swoim koncie seta pierwszego wygrywając 25:22. Wodzisławianki nie zamierzały jednak składać broni i od początku drugiej odsłony starały się narzucić rywalkom swój styl gry. Chociaż początkowo szło ciężko, to niezrażone tym faktem podopieczne trenera Brzezinki dokładały do swojego dorobku punkcik po punkciku i w efekcie wygrały 25:20. Decydująca partia spotkania to już wyraźna dominacja młodych siatkarek ZORZY, które chwilę przestoju miały jedynie w końcówce tie-breaka, kiedy to pozwoliły przeciwniczkom za zdobycie kilku punktów. Zawodniczki z Wodzisławia szybko jednak wróciły do swojej dobrej gry i zasłużenie wygrały 15:9, odnosząc zwycięstwo nad, niepokonanymi do tej pory w trzecim etapie rozgrywek, częstochowiankami. Tą wygraną wodzisławianki umocniły się na prowadzeniu w swojej grupie eliminacyjnej, po dwóch rozegranych turniejach mając komplet czterech zwycięstw na swoim koncie.
 
UKS Jedynka Rybnik - MKS ZORZA Wodzisław Śląski     0:2   (15:25, 10:25)
MKS ZORZA Wodzisław Śląski - KS Częstochowianka     2:1   (22:25, 25:20, 15:9)
Wyniki meczów i tabela w zakładce: Młodziczki
 
Równie dobrze ligowe zmagania w 2017 roku zakończyły seniorki wodzisławskiej ekipy, występujące w I Lidze Śląskiej piłki siatkowej kobiet. Nasze zawodniczki za rywalki miały bardzo niewygodny zespół KSG Bestwina. Podopieczne trenera Brzezinki do meczu przystąpiły bardzo skoncentrowane, żądne rewanżu za nieudane spotkanie w Bestwinie. Pomimo obecności w składzie przyjezdnych wielu doświadczonych, znanych z ligowych parkietów zawodniczek, to siatkarki ZORZY od początku do końca kontrolowały przebieg rywalizacji na parkiecie. W każdym z setów scenariusz był identyczny: do dziesiątego punktu walka punkt za punkt, później wodzisławianki nabierały przyspieszenia, bezlitośnie punktując drużynę gości i powiększając swoją przewagę, co przełożyło się na gładką wygraną 3:0. Ostatnia kolejka pierwszego etapu rozgrywek seniorkom ZORZY przyniosła awans do grupy mistrzowskiej I ligi.
 
MKS ZORZA Wodzisław Śląski - KSG Bestwina     3:0    (25:18, 25:19, 25:17)
Wyniki meczów i tabela w zakładce: Seniorki
 
 


2020-08-13 01:06:19
Komentarzy(0)

Created by Tech Design 2009
Liczba unikalnych wizyt: 259676