Weekendowe zwycięstwa siatkarek ZORZY!

To był bardzo pracowity przełom września i października dla zawodniczek wodzisławskiego klubu.
W sobotę, 30 września, turniejem w Żorach rozpoczęły młodziczki, które najpierw pokonały UKS Jedynkę Rybnik 2:0 (25:20, 25:10), by w drugim meczu nie dać większych szans gospodyniom - MUKS Sari Żory II, gładko wygrywając w dwóch setach 2:0 (25:17, 25:7).
Zwycięstwo w żorskim turnieju umocniło podopieczne trenera Andrzeja Brzezinki na pierwszym miejscu w swojej grupie eliminacyjnej Mistrzostw Śląska.

UKS Jedynka Rybnik - MKS ZORZA Wodzisław Śląski    0:2    (20:25, 10:25)
MKS ZORZA Wodzisław Śląski - MUKS Sari Żory II    2:0    (25:17, 25:7)

Młodziczki ZORZY wystąpiły w składzie: Roksana Adamczyk, Amelia Bażan, Patrycja Bierza, Paulina Jagła, Wiktoria Kaszkarot, Barbara Lenczewska, Dominika Pierzchała, Marta Sowada, Beata Szuleka, Paulina Topisz, Maryna Zając, Marta Zielonka.
Trener: Andrzej Brzezinka

Dużo trudniejsze zadanie czekało wieczorem seniorki, które na mecz I Ligi Śląskiej udały się do Żywca. Zespół Stali Żywiec zawsze był groźnym i niewygodnym przeciwnikiem, a pokonanie gospodyń na ich specyficznej sali to duża sztuka.
Siatkarki ZORZY podeszły do meczu bardzo skoncentrowane i skutecznie wprowadzały w życie założenia przedmeczowe. Taktyka wodzisławianek polegała na odrzuceniu rywalek od siatki mocną zagrywką, a następnie ustawieniu wysokiego i szczelnego bloku, którym zawodniczki z Wodzisławia mocno napsuły krwi ambitnym gospodyniom. Drużyna z Żywca nie oddała łatwo pola, dzięki czemu kibice zgromadzeni w hali MOSiR Żywiec mogli oglądać zacięty i stojący na wysokim poziomie pojedynek, w którym górą były jednak siatkarki ZORZY, potrafiące, zwłaszcza w końcówkach setów, grać dużo skuteczniej w tym ważnym spotkaniu. Wygrane do 15, 22 i 18 w kolejnych partiach pozwoliły na dopisanie trzech punktów w ligowej tabeli, dzięki czemu wodzisławianki zajmują drugie miejsce w swojej grupie, ustępując jedynie liderkom z Krzanowic gorszym stosunkiem "małych punktów".

TS Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec - MKS ZORZA Wodzisław Śląski
0:3      (15:25,22:25, 18:25)

MKS ZORZA: Natalia Tomaszewska (kapitan), Stanisława Kwiecień, Katarzyna Szymańska, Patrycja Papszun, Wiktoria Melska, Karolina Dziwisz, Dominika Mularska, Agnieszka Ostrzołek (libero), Patrycja Bierza, Julia Fijoł, Marta Molęda, Julia Świsulska.
Trener: Andrzej Brzezinka

To nie był koniec zwycięstw siatkarek z Wodzisławia Śląskiego - już w niedzielny poranek, 1 października, do walki ponownie stanęły młodziczki, które wzięły udział w silnie obsadzonym Festiwalu Piłki Siatkowej im Jana Załuskiego w małopolskich Krzeszowicach. W grach eliminacyjnych wodzisławianki pokonały najpierw gospodynie - Maraton Krzeszowice 2:0, a następnie MKS Andrychów 2:0.
W wielkim finale rozgrywek podopieczne trenera Brzezinki spotkały się z TKS Tychy i w tym meczu również młodziczki ZORZY nie pozwoliły sobie na stratę seta wygrywając 2:0 i pieczętując tym samym zwycięstwo w całym turnieju.

Kolejność na podium Festiwalu Piłki Siatkowej im Jana Załuskiego w Krzeszowicach:
1. MKS ZORZA Wodzisław Śląski
2. TKS Tychy
3. MKS Andrychów

Oba nasze zespoły ponownie wracają na siatkarskie parkiety w sobotę, 7 października. Młodziczki będą gospodyniami turnieju w Rybniku (hala Zespołu Szkół nr 5 przy ul. Rymera 24a), w którym spotkają się z wiceliderkami tabeli - VC Victoria MOSiR Cieszyn oraz równie silną ekipą UKS Krzanowice. Początek zmagań o godzinie 10.00
Gorąco zapraszamy do kibicowania - wstęp wolny!

Wieczorem do walki przystąpią seniorki, które w derbowym pojedynku podejmować będą we własnej hali silny zespół zza miedzy - UKS Jedynkę ERBUD Rybnik.
Godzina:17.00.
Zapraszamy wszystkich fanów siatkówki do kibicowania w
hali Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 (SP 8)
w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Jastrzębskiej 136

MKS ZORZA Wodzisław Śląski - UKS Jedynka ERBUD Rybnik

Wstęp wolny!
Zapraszamy!
Czeka na Was wspaniała atmosfera na trybunach i siatkarska fiesta na parkiecie!

2020-02-25 09:47:42