Przed nami 1/2 Mistrzostw ÅšlÄ…ska kadetek!

Bardzo intensywny czas przeżywajÄ… obecnie kadetki ZORZY. Nasze siatkarki, które sÄ… aktualnymi Mistrzyniami ÅšlÄ…ska w tej kategorii wiekowej, do sezonu przystÄ…piÅ‚y jednak ze znaczÄ…cymi osÅ‚abieniami - dwie podstawowe zawodniczki wybraÅ‚y kontynuacjÄ™ kariery w BKS Aluprof Bielsko-BiaÅ‚a, a rozgrywki w kategorii kadetek skoÅ„czyÅ‚a libero zespoÅ‚u, multimedalistka Mistrzostw ÅšlÄ…ska, Katarzyna SzymaÅ„ska. Ponadto, podczas meczu II ligi, poważnej kontuzji doznaÅ‚a ostoja wodzisÅ‚awskiego przyjÄ™cia - Agata BabiÅ„ska, a przez wiÄ™kszość sezonu nie graÅ‚a z powodu kÅ‚opotów zdrowotnych Zofia KoÅ‚odziej. Pomimo tylu strat personalnych, nasz zespół przeszedÅ‚ jednak przez rundÄ™ eliminacyjnÄ… Mistrzostw ÅšlÄ…ska jak burza, wygrywajÄ…c wszystkie 12 spotkaÅ„ i tracÄ…c w nich zaledwie 4 sety. Taki wynik to, niewÄ…tpliwie, zasÅ‚uga wyrównanego, dobrze wyszkolonego i Å›wietnie rozumiejÄ…cego siÄ™ zespoÅ‚u.
      Pierwszym sygnaÅ‚em, że o medal w tym sezonie bÄ™dzie jednak bardzo trudno, byÅ‚ turniej 1/4 Mistrzostw ÅšlÄ…ska kadetek, który w dniach 31.01-02.02 rozegrano w WodzisÅ‚awiu ÅšlÄ…skim. Pierwszymi rywalkami ZORZY w tych rozgrywkach byÅ‚ zespół MKS Dwójka Zawiercie. Mistrzynie ÅšlÄ…ska mÅ‚odziczek z ubiegÅ‚ego roku od poczÄ…tku spotkania narzuciÅ‚y swój styl gry gospodyniom i wodzisÅ‚awianki miaÅ‚y wiele problemów ze sforsowaniem dobrze grajÄ…cej zawierciaÅ„skiej obrony. Pomimo zrywu w koÅ„cówce spotkania siatkarki ZORZY zakosztowaÅ‚y pierwszej w sezonie porażki, przegrywajÄ…c 0:3.
     Źle rozpoczÄ™ty turniej, zwÅ‚aszcza przed wÅ‚asnÄ… publicznoÅ›ciÄ…, nie byÅ‚ dobrym prognostykiem przed kolejnymi meczami, szczególnie, że rywalkami naszych siatkarek miaÅ‚y być jeszcze dwie tyskie ekipy - MOSM Tychy III i MOSM Tychy. ZwÅ‚aszcza ta ostatnia ekipa, stawiana przez fachowców w roli jednego z faworytów rozgrywek, wydawaÅ‚a siÄ™ szczególnie groźna.
     W drugim dniu turnieju mocno podrażnione wodzisÅ‚awianki przywróciÅ‚y nadziejÄ™ swoim wiernym fanom, rozbijajÄ…c MOSM Tychy III 3:0, w ostatniej partii pozwalajÄ…c rywalkom na zdobycie zaledwie 2 punktów, co na tym poziomie rozgrywek jest niespotykane. Dodatkowo niespodziankÄ™ sprawiÅ‚y kadetkom ZORZY dziewczÄ™ta z Zawiercia, które po bardzo wyrównanym meczu pokonaÅ‚y faworytki z Tychów 3:2. DziÄ™ki takiemu wynikowi rywalek, o awansie do półfinaÅ‚u Mistrzostw ÅšlÄ…ska miaÅ‚ decydować bezpoÅ›redni pojedynek ZORZY i MOSM Tychy.
     Ostatniego dnia turnieju rozpÄ™dzone zawodniczki z Zawiercia pewnie wygraÅ‚y z MOSM Tychy III i zapewniÅ‚y sobie pierwsze miejsce w turnieju, ale dla wodzisÅ‚awskich fanów to byÅ‚a tylko rozgrzewka przed meczem swoich ulubienic. WodzisÅ‚awianki rozpoczęły niezwykle skoncentrowane, od poczÄ…tku narzucajÄ…c przeciwniczkom swoje warunki. Siatkarki ZORZY zagraÅ‚y najlepsze w sezonie spotkanie, utrzymujÄ…c bardzo wysokÄ… dyspozycjÄ™ i poziom koncentracji przez caÅ‚y mecz, chociaż tyszanki, widzÄ…c jak awans do półfinaÅ‚u wymyka im siÄ™ z rÄ…k, dawaÅ‚y z siebie wszystko zarówno w obronie, jak i w ataku. Na tak grajÄ…cÄ… ekipÄ™ ZORZY tego dnia nie byÅ‚o jednak mocnych. DokÅ‚adne przyjmowaÅ‚y zagrywki przeciwniczek Martyna Jachimowicz, Zosia KoÅ‚odziej i Paulina Dopieralska oraz nowa libero wodzisÅ‚awianek - Julia Demel, co pozwoliÅ‚o rozgrywajÄ…cej, Karolinie Dziwisz, na precyzyjne rozegranie. Przy dobrze rozegranych piÅ‚kach siÅ‚a ataku wodzisÅ‚awianek byÅ‚a nie do zatrzymania przez tyszanki - mocne ataki kapitan ZORZY - Pauliny Dopieralskiej, która tego dnia obchodziÅ‚a urodziny, Zosi KoÅ‚odziej i Martyny Jachimowicz, siaÅ‚y spustoszenie w szeregach rywalek. Åšwietnie w ataku prezentowaÅ‚y siÄ™ również Å›rodkowe ZORZY - Oliwia Rak i Dominika Mularska, które dokÅ‚adaÅ‚y ważnÄ… cegieÅ‚kÄ™ do zwyciÄ™stwa swoimi blokami. CaÅ‚a ekipa zagraÅ‚a również bardzo skutecznie w polu zagrywki oraz w obronie, a gromkim dopingiem wspomagaÅ‚a wodzisÅ‚awianki liczna grupa kibiców. Te wszystkie elementy zÅ‚ożyÅ‚y siÄ™ na wygranÄ… 3:0 i upragniony awans podopiecznych trenerów Andrzeja Brzezinki i Andrzeja Szruby do strefy półfinaÅ‚owej.

MKS ZORZA: Paulina Dopieralska (kapitan), Karolina Dziwisz, Martyna Jachimowicz, Zofia Kołodziej, Dominika Mularska, Oliwia Rak, Julia Demel (libero), Sonia Brawańska, Nicole Walczak, Wiktoria Melska, Julia Świsulska.
Trenerzy: Andrzej Brzezinka (I), Andrzej Szruba (II)

Wyniki turnieju 1/4 Mistrzostw Śląska kadetek w zakładce Juniorki

Doceniając trud wodzisławianek, Śląski Związek Piłki Siatkowej przyznał naszemu klubowi prawo do organizacji turnieju półfinałowego, który zostanie rozegrany już w najbliższy weekend. Poprzeczka wędruje jednak znacznie wyżej i teraz rywalkami naszego zespołu będą bardzo mocne ekipy: Tauron MKS Dąbrowa Górnicza, SPS AZS Politechnika Częstochowska oraz UKS Źródełko Katowice.

Turniej zostanie rozegrany w hali Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 (SP nr 8)
w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Jastrzębskiej 136.

Harmonogram turnieju w zakładce Terminarz (juniorki)

Gorąco zapraszamy! Bądź tam z nami!
Pomóż wodzisławiankom w awansie do wielkigo finału Mistrzostw Śląska!
Wstęp wolny! Dla wszystkich znajdzie się miejsce!
Czekamy na wielkie siatkarskie emocje!

2024-04-23 04:15:11