Rozgrywki nabierają tempa

Siatkarskie rozgrywki nabierają tempa i coraz więcej dzieje się na parkietach PZPS i SZPS. Wodzisławska ZORZA w sezonie 2016/2017 walczy aż na 4 frontach i w ciągu ostatniego tygodnia nasze zawodniczki rozegrały 6 meczów ligowych.

Rozpoczęły w sobotę, 01.10.2016r, młodziczki:
- starszy zespół - ZORZA, podopieczne trenera Mariusza Lechowicza, jedynie w meczu z Jedynką Rybnik musiały zostawić sporo potu na parkiecie, by zwyciężyć 2:1. W meczu z gospodyniami turnieju - Sari Żory II, wodzisławianki nie pozwoliły żorzankom na zdobycie w żadnym z setów nawet 10 punktów, co dało ZORZY komplet punktów w dwóch turniejach
UKS Jedynka Rybnik - MKS ZORZA Wodzisław Śląski      1:2    (17:25, 25:14, 13:15)
MKS ZORZA Wodzisław Śląski - MUKS Sari Żory II         2:0    (25:9, 25:9)

- młodszy zespół - ZORZA II, podopieczne trenera Andrzeja Brzezinki, uległy w pierwszym meczu gospodyniom - Jedynce Rybnik II 0:2. Natomiast w kolejnym spotkaniu, pomimo bardzo małego doświadczenia, wodzisławianki wytrzymały niebywałą presję psychiczną i wygrały swój drugi mecz w rozgrywkach, pokonując MKS Czechowice-Dziedzice II 2:0, w każdym z setów przechylając szalę korzyści w końcówkach
UKS Jedynka Rybnik II - MKS ZORZA Wodzisław Śląski II                2:0   (25:14, 25:16)
MKS ZORZA Wodzisław Śląski II - MKS Czechowice-Dziedzice II      2:0   (25:23, 27:25)

W sobotę zagrały również seniorki. Najmłodsza drużyna w rozgrywkach II ligi (średnia wieku naszego zespołu to zaledwie 17 lat!), pomimo pomocy naszej straniero - Natalii Tomaszewskiej - nie zdołała w drugiej kolejce rozgrywek pokonać doświadczonej ekipy Łaskovi Łask, lecz po bardzo zaciętym i pełnym walki meczu, wodzisławianki zdobyły jeden punkt, ulegając rywalkom po tie-breaku 2:3. Ciekawostką spotkania był fakt, że ZORZA w składzie II ligi ma wyłącznie swoje wychowanki, natomiast w drużynie przyjezdnej tylko jedna wychowanka Łaskovii pojawiła się na parkiecie wchodząc na dwie krótkie zmiany, a przez resztę meczu grały wyłącznie zawodniczki wypożyczone z innych klubów.
MKS ZORZA Wodzisław Śląski - ŁMLKS Łaskovia Łask
2:3     (19:25, 25:20, 22:25, 25:23, 10:15)

We wtorek, 04.10.2016r, trzecią kolejkę rozgrywek o Mistrzostwo Śląska zagrały kadetki ZORZY, które nie miały żadnych problemów z odniesieniem wyjazdowego zwycięstwa nad Krzanowickim UKS-em. Mecz zaliczał się do kategorii "godzinka z prysznicem", co po meczu z poprzedniej kolejki z Siłą Ustroń, w którym wodzisławianki potrzebowały aż pięciu setów, by odnieść zwycięstwo; było miłą odmianą. Mamy nadzieję, że kadetki ZORZY utrzymają tą dyspozycję również w następnych zawodach.
GS UKS Krzanowice - MKS ZORZA Wodzisław Śląski     0:3    (19:25, 16:25, 14:25)

Wszystkie wyniki i tabele w zakładkach: Juniorki, Seniorki, Młodziczki

2024-03-28 14:09:19