Podium było blisko
Czytano(2055)

W ubiegły piątek zakończyły się rozgrywki finałowe Mistrzostw Śląska młodziczek w sezonie 2015/2016. Rozgrywki trwały siedem miesięcy, wzięło w nich udział 56 zespołów. Młodziczki ZORZY dotarły aż do finałowej czwórki, do grona najlepszych drużyn w województwie. W tym doborowym towarzystwie rozegrane zostały cztery turnieje, a ostatni - finałowy odbył się w Katowicach 11 marca.
Na trybunach wÅ›ród zaproszonych goÅ›ci, oprócz wÅ‚adz Katowic, zasiedli: Prezes ÅšlÄ…skiego ZwiÄ…zku PiÅ‚ki Siatkowej, trenerzy Kadry ÅšlÄ…ska, szef Wyszkolenia Projektu SOS, trenerzy Kadry Narodowej SMS Szczyrk oraz byli reprezentanci Kadry Narodowej - Marcin Prus i Damian Dacewicz.
Zawody miały wspaniałą oprawę i odbywały się w atmosferze siatkarskiego święta. Wodzisławianki walczyły dzielnie, lecz poziom był bardzo wysoki i wyrównany, zatem o końcowym sukcesie w meczach decydowały niuanse.
MÅ‚odziczki ZORZY przegraÅ‚y z MOSM Tychy  0:2 (12:25, 22:25) oraz w identycznym stosunku z gospodyniami - UKS ŹródeÅ‚ko Katowice (w setach 22:25, 20:25). Oba mecze byÅ‚y bardzo zaciÄ™te. DÅ‚ugie wymiany i wspaniaÅ‚e, ofiarne obrony mogÅ‚y zadowolić najwybredniejszych nawet kibiców. Zawodniczki ZORZY, pomimo przegranych meczy, pokazaÅ‚y niemaÅ‚e już umiejÄ™tnoÅ›ci oraz ogromne serce do gry, co skutkowaÅ‚o indywidualnymi wyróżnieniami w Turnieju FinaÅ‚owym.
I chociaż wodzisławska drużyna zajęła najbardziej nielubiane przez sportowców miejsce, tuż poza podium, za cały sezon należą jej się brawa i gratulacje!

Końcowa klasyfikacja Mistrzostw Śląska młodziczek w sezonie 2015/2016:
I miejsce - MKS Dwójka Zawiercie
II miejsce - MOSM Tychy
III miejsce - UKS Źródełko Katowice
IV miejsce - MKS ZORZA Wodzisław Śląski

Wyróżnienia indywidualne:
- Karolina Dziwisz - najlepsza rozgrywajÄ…ca turnieju
- Martyna Jachimowicz - najlepsza zawodniczka MKS ZORZA w turnieju

MKS ZORZA: Karolina Dziwisz (kapitan), Zofia Kołodziej, Martyna Jachimowicz, Wiktoria Melska, Marta Mika, Emilia Świder, Paulina Kicka, Nikola Swaczyna, Marta Winkler, Aleksandra Wąsek, Julia Klimanek, Alicja Zarzykowska, Klaudia Sosna, Martyna Grychnik, Paulina Kuś, Beata Szuleka.
Trener: Mariusz Lechowicz

2024-04-25 00:56:23