ZORZA wygrywa w Radzionkowie!

Bardzo dobry tydzień siatkarek ZORZY trwa nadal. Po wywalczonym w ubiegłą niedzielę Mistrzostwie Śląska kadetek, w środowe popołudnie wodzisławianki rozegrały w Radzionkowie mecz przedostatniej kolejki fazy zasadniczej II ligi.
Spotkanie z Sokołem nie rozpoczęło się po myśli podopiecznych trenera Andrzeja Brzezinki. Co prawda, pierwszy punkt w meczu zdobyła ZORZA, lecz wkrótce potem gospodynie wywalczyły trzy punkty przewagi i kontrolowały przebieg pierwszego seta, powoli, lecz sukcesywnie powiększając swoje prowadzenie. ZORZA odpowiadała dobrymi zagrywkami Darii Hibner i blokami Ani Niedbajło, lecz dobrych akcji było trochę za mało. W efekcie, znacznie wyżej notowane radzionkowianki wygrały 25:18.
Druga odsÅ‚ona odmieniÅ‚a jednak losy tego spotkania. WodzisÅ‚awianki nie pozwoliÅ‚y rywalkom na zbudowanie przewagi, co wiÄ™cej, to mÅ‚oda ekipa ZORZY nadawaÅ‚a ton wydarzeniom na parkiecie. Skuteczne ataki Marty Wójcik i Agaty BabiÅ„skiej wielokrotnie znajdowaÅ‚y drogÄ™ do pola rywalek. Dobrze w obronie zagraÅ‚y Agnieszka OstrzoÅ‚ek i Monika Jordan - w efekcie, kibice z Radzionkowa byli zaskoczeni, kiedy to ich ulubienice przegraÅ‚y 21:25.
W trzeciej odsÅ‚onie wodzisÅ‚awianki poszÅ‚y za ciosem i coraz Å›mielej poczynaÅ‚y sobie na boisku - Å›wietne piÅ‚ki rozgrywaÅ‚a Paulina Dopieralska, "gwoździe z krótkiej" w parkiet wbijaÅ‚a Patrycja Papszun, a w ataku skutecznie graÅ‚y Agnieszka OstrzoÅ‚ek i Marta Wójcik. Wygrana 25:19 w tej partii byÅ‚a konsekwencjÄ… dobrej gry caÅ‚ego zespoÅ‚u ZORZY.
Zaskoczone sokolanki nie podjęły już walki w czwartej partii tego meczu, natomiast odmłodzona ZORZA grała jak z nut. Mocne ataki Marceliny Kępczyńskiej i Marty Wójcik siały spustoszenie w szeregach rywalek a na środku siatki zaporę nie do przejścia stanowiły środkowe ZORZY: Patrycja Papszun i Dominika Mularska. Podobnie jak w wygranym meczu ze Świdnicą, niesamowicie ofiarnie broniła Monika Jordan, a na kontrach Paulina Dopieralska kierowała precyzyjne piłki do Agaty Babińskiej i kapitan ZORZY, Marty Wójcik, które punktowały rywalki. W końcówce seta Daria Hibner ostrą zagrywką rozwiała nadzieje zawodniczek Sokoła i zespół ZORZY mógł cieszyć się ze zwycięstwa 25:16 nad doświadczoną i mocną drużyną z Radzionkowa.

MKS Sokół Radzionków - MKS ZORZA WodzisÅ‚aw ÅšlÄ…ski
1:3       (25:18, 21:25, 19:25, 16:25)

MKS ZORZA: Marta Wójcik (kapitan), Daria Hibner, Agnieszka Ostrzołek, Anna Niedbajło, Elżbieta Szczygieł, Patrycja Papszun, Monika Jordan (libero), Agata Babińska, Paulina Dopieralska, Marcelina Kępczyńska, Dominika Mularska, Stanisława Kwiecień.
Trener: Andrzej Brzezinka

Mamy nadzieję, że świetną passę wodzisławianki podtrzymają i w sobotę, kiedy to w meczu ostatniej kolejki rundy zasadniczej podejmować będą KS AJD Częstochowiankę Częstochowa.
Mecz odbędzie się w
sobotę, 20.02.2016r o godz. 17.00 w hali SP nr 8 (ZS-P nr 2) przy ul. Jastrzębskiej 136.

Czy ZORZY uda się odnieść trzecie zwycięstwo z rzędu?
Jak zagrają aspirujące do pierwszej czwórki rozgrywek częstochowianki?
Przekonaj się na własne oczy!
Przyjdź i pomóż naszej drużynie w odniesieniu zwycięstwa!
Baw się razem z nami i przeżyj wielkie siatkarskie emocje!
WSTĘP WOLNY!
GorÄ…co zapraszamy!