Kadetki ZORZY również powalczą o medale!

W rozegranym w WodzisÅ‚awiu turnieju półfinaÅ‚owym Mistrzostw ÅšlÄ…ska w piÅ‚ce siatkowej kadetek, siatkarki ZORZY WodzisÅ‚aw zapewniÅ‚y sobie awans do Turnieju FinaÅ‚owego w swojej kategorii wiekowej. Tym samym, wodzisÅ‚awski klub wprowadziÅ‚ do walki o medale obie swoje drużyny - mÅ‚odziczki i kadetki.
To duże osiągnięcie, zważywszy na fakt, iż w rozgrywkach młodziczek brały udział aż 53 zespoły, natomiast wśród kadetek wystartowało 38 drużyn.
W pierwszym meczu w turnieju półfinałowym wodzisławianki bez większych problemów pokonały MKS Dwójkę Zawiercie 3:0 (25:18, 25:20, 25:11). Podopieczne trenera Brzezinki górowały wyraźnie nad swoimi rywalkami, które jedynie w drugiej odsłonie meczu stawiły trochę bardziej zacięty opór gospodyniom.
Drugiego dnia turnieju ZORZA podejmowała MCKiS Jaworzno i ten mecz był jeszcze krótszy od premierowej rywalizacji. Zawodniczki z Jaworzna w dwóch pierwszych partiach uzbierały zaledwie 11 punktów i jedynie rozprężenie wodzisławianek, pozwoliło rywalkom pograć trochę dłużej w ostatniej odsłonie spotkania. Ostatecznie ZORZA wygrała w niecałą godzinę 3:0 (25:5, 25:6, 25:20).
W ostatnim dniu turnieju spotkały się ZORZA Wodzisław i BKS Bielsko-Biała. Zarówno gospodynie, jak i zespół ze stolicy Podbeskidzia zapewniły już sobie udział w turnieju finałowym Mistrzostw Śląska, stawką tego pojedynku było jedynie pierwsze miejsce w wodzisławskich zawodach. Spotkanie to było ukoronowaniem całego turnieju, stało na bardzo wysokim poziomie i przyniosło wiele emocji kibicom obu zespołów. Więcej opanowania w końcówkach setów wykazały bielszczanki i to one mogły cieszyć się ze zwycięstwa w meczu i pierwszego miejsca w turnieju.

Wyniki turnieju półfinałowego Mistrzostw Śląska kadetek w zakładce Juniorki

MKS ZORZA Wodzisław Śląski: Patrycja Papszun (kapitan), Agata Babińska, Nicole Walczak, Paulina Dopieralska, Dominika Mularska, Marcelina Kępczyńska, Katarzyna Szymańska (libero), Oliwia Rak, Martyna Jachimowicz, Karolina Dziwisz, Weronika Szymura (libero), Wiktoria Melska, Sonia Brawańska, Zofia Kołodziej.
Trenerzy: Andrzej Brzezinka, Andrzej Szruba

Nadchodzący tydzień będzie bardzo pracowity dla młodych wodzisławskich siatkarek.
W sobotÄ™, 06.02.2016r, w drugim turnieju finaÅ‚owym Mistrzostw ÅšlÄ…ska mÅ‚odziczki ZORZY podejmować bÄ™dÄ… w hali Gimnazjum nr 3 (ul. Mieszka 10) MKS DwójkÄ™ Zawiercie i MOSM Tychy - poczÄ…tek o godzinie 10.30 - wstÄ™p wolny.
W niedzielÄ™, 07.02.2016r, w hali SP nr 8 ( ZS-P nr 2 - ul. JastrzÄ™bska 136), w ramach rozgrywek II ligi, wodzisÅ‚awianki podejmować bÄ™dÄ… w zalegÅ‚ym meczu MKS ÅšwidnicÄ™ - godzina 12.00 - wstÄ™p wolny.
Od środy 10 lutego do niedzieli 14 lutego kadetki ZORZY zagrają w turnieju finałowym Mistrzostw Śląska, który zostanie rozegrany w Bielsku-Białej.

2024-04-17 05:15:56