Pracowity i udany weekend młodziczek ZORZY

Ten weekend okazał się dla naszych zawodniczek bardzo szczęśliwy.
Drugi z trzech turniejów półfinałowych Mistrzostw Śląska młodziczki ZORZY rozegrały w sobotę w Dąbrowie Górniczej. W pierwszym meczu wodzisławianki spotkały się z pretendentem do złotego medalu w Mistrzostwach Śląska - UKS Źródełko Katowice. Pomimo równej walki, rywalki wygrywają 2:0.
Aby zachować szansę gry w fazie finałowej, podopieczne trenera Lechowicza musiały pokonać zespół Tauron MKS Dąbrowa Górnicza. Zadanie bardzo trudne do wykonania, tym bardziej, że graliśmy u gospodarza turnieju. Po zaciętej walce we wszystkich trzech setach, przy stanie 1:1 w tie-breaku na tablicy pojawia się wynik 13:13. Po bardzo trudnej zagrywce z naszej strony i ofiarnej grze w obronie, wygrywamy decydujące starcie 15:13, a cały mecz 2:1, co daje nam realne szanse aby zagrać w Finale Mistrzostw Śląska.

Niedziela, 17 stycznia, okazała się dla młodziczek ZORZY jednym z najlepszych dni w nowym roku. Siatkarki z Wodzisławia Śląskiego były gospodyniami ostatniego turnieju półfinałowego, decydującego o awansie do Finałów Mistrzostw Śląska dwóm najlepszym drużynom. Aby zapewnić sobie występy w wielkim finale, w gronie 4 najlepszych drużyn na Śląsku, podopieczne trenera Mariusza Lechowicza musiały wygrać pierwszy mecz 2:0 z zespołem z Częstochowy. Już po 42 min. wodzisławianki wywalczyły upragniony awans! Tyle czasu potrzebowały młodziczki ZORZY aby rozprawić się z KS Częstochowianką. Zwycięstwo 2:0 i jest finał!!!
Kolejny mecz, grany już bez obciążenia psychicznego, z zespołem UKS Źródełko Katowice. Niestety, mimo ogromnej woli walki, wielu bardzo dobrych obron i bloków nie udaje się ograć pretendenta do złotego medalu. Przegrana 0:2 w setach (18:25, 24:26), po bardzo zaciętym spotkaniu.

Wyniki ostatnich spotkaÅ„ wskazujÄ… jednak, że miejsce w najlepszej czwórce na ÅšlÄ…sku ZORZA wywalczyÅ‚a zasÅ‚użenie, a w walce o medale nie stoi na straconej pozycji. A każdy z medali daje możliwość reprezentowania naszego województwa w rozgrywkach centralnych, od ćwierćfinaÅ‚u aż po FinaÅ‚ Mistrzostw Polski.

- Jestem bardzo zadowolony z wyniku, jaki osiÄ…gnęły moje zawodniczki, mimo wielu losowych sytuacji, które napotykaliÅ›my po drodze w tym sezonie. JesteÅ›my w miejscu, na które ciężko zapracowaliÅ›my, życzÄ™ swoim zawodniczkom kolejnych zwyciÄ™stw i kolejnego awansu - powiedziaÅ‚ po awansie trener Mariusz Lechowicz.

W Mistrzostw Śląska młodziczki ZORZY grają w składzie: Karolina Dziwisz (kapitan), Paulina Kicka, Martyna Jachimowicz, Marta Mika, Nikola Swaczyna, Zosia Kołodziej, Wiktoria Melska, Marta Winkler , Klaudia Sosna, Emilia Świder, Paulina Kuś, Julia Klimanek, Martyna Grychnik, Ala Zarzykowska, Aleksandra Wąsek.
Trener: Mariusz Lechowicz

2024-03-25 02:06:21