MKS Zorza

ZORZA postraszyła lidera
Czytano(1688)

W sobotni wieczór do zmagaÅ„ przystÄ…piÅ‚y seniorki, które podejmowaÅ‚y niepokonanego lidera swojej grupy II ligi - AZS Opole. Opolanki w poprzedniej kolejce gÅ‚adko uporaÅ‚y siÄ™ z dotychczasowym liderem, PLKS Pszczyna, zwyciężajÄ…c 3:0; natomiast wodzisÅ‚awianki, po piÄ™ciosetowym boju, zdobyÅ‚y ważny punkt w Åšwidnicy, przegrywajÄ…c 2:3. W Åšwidnicy ulegÅ‚a kontuzji również Å›rodkowa ZORZY - Patrycja Papszun i trener Brzezinka nie mógÅ‚ brać jej pod uwagÄ™ przy ustaleniu skÅ‚adu na sobotni mecz. Po takich wynikach i miejscach zespołów w tabeli, wszyscy fachowcy spodziewali siÄ™ szybkiej i bezproblemowej wygranej liderek.
Ale... nie taki lider straszny jak go malują, a w zasadzie, to siatkarki ZORZY wcale nie przestraszyły się doświadczonych i dużo bardziej renomowanych rywalek. Od początku meczu na parkiecie trwała prawdziwa siatkarska wojna, ale to gospodynie nadawały ton rywalizacji, skutecznie punktując zespół akademiczek. Mocne ataki Marty Wójcik, skuteczność Agnieszki Ostrzołek i bloki Ani Niedbajło były okrasą tego fragmentu meczu. Świetna passa ZORZY skończyła się przy prowadzeniu 23:18. Mocne opolanki, po atomowych kontrach wyrównują i widzowie są świadkami niesamowicie emocjonującej końcówki, którą wygrywają ich ulubienice 26:24.
W drugiej odsÅ‚onie ZORZA kontynuuje swojÄ… Å›wietnÄ… grÄ™, ale tylko na poczÄ…tku seta, potem do gÅ‚osu dochodzÄ… liderki z Opola i wychodzÄ… na prowadzenie 18:12. WodzisÅ‚awianki nie zaÅ‚amujÄ… rÄ…k, tylko walczÄ… o odbudowÄ™ wyniku - Å›wietnie na lewym skrzydle atakuje Agata BabiÅ„ska, skuteczna na Å›rodku jest Stasia KwiecieÅ„, Daria Hibner rozrzuca opolski blok i po mocnym ataku Marty Wójcik, ZORZA sensacyjnie wychodzi na prowadzenie 24:22! Opolanki to jednak doÅ›wiadczono ekipa, skÅ‚adajÄ…ca siÄ™ z zawodniczek z caÅ‚ej Polski, Ukrainki Oleny Bondar, Å›wietnej libero - Darii Michalak; majÄ…ca w swoim skÅ‚adzie siatkarki z ekstraklasowÄ… przeszÅ‚oÅ›ciÄ… i potrafiÄ…ce sobie radzić w tak trudnych sytuacjach. Ponownie publiczność jest Å›wiadkiem niezwykle emocjonujÄ…cej gry, fantastycznych wymian i ofiarnych obron. Opolanki obroniÅ‚y cztery piÅ‚ki setowe i po niesamowitej koÅ„cówce wygraÅ‚y seta 28:26.
Set przegrany w takich okolicznoÅ›ciach nie zaÅ‚amaÅ‚ jednak wodzisÅ‚awianek, które nadal rozgrywaÅ‚y przeciw rywalkom Å›wietne spotkanie. W obronie szalaÅ‚y Agnieszka OstrzoÅ‚ek i libero Monika Kuczera, skutecznie graÅ‚y w ataku Marta Wójcik i Agata BabiÅ„ska. RozgrywajÄ…ca Daria Hibner popisywaÅ‚a siÄ™ zaskakujÄ…cymi zagraniami, a na Å›rodku siatki skutecznie w bloku graÅ‚y Ania NiedbajÅ‚o i Stasia KwiecieÅ„. Równa i ofiarna walka trwaÅ‚a do stanu 17:17, potem zaczęła siÄ™ zarysowywać przewaga liderek, które zagraÅ‚y koÅ„cówkÄ™ skutecznym blokiem i wygraÅ‚y tÄ… partiÄ™ 25:21.
W secie czwartym wodzisławianki już opadły z sił, a dysponujące znacznie dłuższą ławką rezerwowych opolanki były wyraźnie na fali. Trener Brzezinka próbował jeszcze ratować sytuację desygnując do gry Paulinę Dopieralską, Dominikę Mularską i Marcelinę Kępczyńską, ale liderki z Opola nie dały się już wytrącić z rytmu i wygrały seta 25:12, a całe spotkanie 3:1.
Po meczu obserwatorzy zgodnie potwierdzali, że wynik nie oddaje walki, jaka miała miejsce w hali SP 8, a tak świetnie grająca młoda wodzisławska drużyna ma duże szanse na sprawienie jeszcze niejednej niespodzianki.