MKS Zorza

Młodziczki awansowały do ćwierćfinałów Mistrzostw Śląska
Czytano(1644)

Ubiegła sobota dla wodzisławskich siatkarek stała pod znakiem ogromnej walki i wielkich emocji.
Jako pierwsze na parkiet wybiegły młodziczki ZORZY. Podopieczne trenera Mariusza Lechowicza, aby awansować do etapu ćwierćfinałowego Mistrzostw Śląska, musiały wygrać oba swoje spotkania: z JK SMS Jastrzębie-Zdrój i BKS Aluprof Bielsko-Biała II.
Presja wyniku spętała nogi naszym młodziczkom w pierwszym secie meczu z jastrzębiankami i, pomimo ofiarnej walki, wygrały go rywalki zza miedzy 27:25. Kolejne odsłony tego pojedynku to już jednak wyraźna przewaga wodzisławianek, które wygrały seta drugiego 25:12, a w tie-breaku nie pozostawiły przeciwniczkom żadnych złudzeń, gromiąc je 15:2.
Drugi mecz dziewczÄ…t z WodzisÅ‚awia byÅ‚ prawdziwym horrorem. W pierwszej partii bielszczanki wychodzÄ… na prowadzenie 11:6, lecz podopieczne trenera Lechowicza nie skÅ‚adajÄ… broni, powoli odrabiajÄ…c straty i wychodzÄ…c na prowadzenie 18:17. Do koÅ„ca seta trwa wojna nerwów i gra punkt za punkt, ale zwyciÄ™sko z tej konfrontacji wychodzÄ… wodzisÅ‚awianki, wygrywajÄ…c 27:25. DrugÄ… odsÅ‚onÄ™ lepiej zaczyna ZORZA - prowadzenie 5:2, 9:4 - lecz waleczne góralki nie skÅ‚adajÄ… broni, mozolnie zdobywajÄ…c punkt za punktem. Bielszczanki wychodzÄ… na prowadzenie 19:16, 21:18 i wydaje siÄ™, że o koÅ„cowym wyniku bÄ™dzie musiaÅ‚ rozstrzygać tie-break. Nic bardziej mylnego, gdyż wodzisÅ‚awianki w jednym ustawieniu odrabiajÄ… straty i ponownie trwa wojna nerwów, którÄ… jeszcze raz wygrywajÄ… siatkarki ZORZY, pokonujÄ…c BKS 26:24.
W tym etapie rozgrywek młodziczki ZORZY miały bardzo silną i bardzo wyrównaną grupę, dlatego awans do najlepszej szesnastki zespołów wśród 56 zgłoszonych do rozgrywek, to duży sukces naszych młodziczek.
Serdeczne gratulacje!

MKS ZORZA WodzisÅ‚aw ÅšlÄ…ski - JK SMS JastrzÄ™bie-Zdrój    2:1 (25:27, 25:12, 15:2)
JK SMS JastrzÄ™bie-Zdrój - BKS Aluprof Bielsko-BiaÅ‚a II     0:2   (21:25, 9:25)
BKS Aluprof Bielsko-BiaÅ‚a II - MKS ZORZA WodzisÅ‚aw ÅšlÄ…ski    0:2 (25:27, 24:26)

ZORZA: Karolina Dziwisz (kapitan), Martyna Jachimowicz, Klaudia Sosna, Martyna Grychnik, Julia Klimanek, Zofia KoÅ‚odziej,  Marta Winkler, Wiktoria Melska, Beata Szuleka, Paulina Kicka, Marta Mika, Emilia Åšwider, Alicja Zarzykowska.
Trener: Mariusz Lechowicz