MKS Zorza

       
Kadetki zakończyły zmagania
Czytano(2612)


Pomimo zwycięstwa w turnieju półfinałowym, nie udało się kadetkom ZORZY Wodzisław wywalczyć medalu Mistrzostw Śląska. W turnieju finałowym brało udział aż siedem drużyn (ekipy posiadające zawodniczki w SMS Sosnowiec - kadra Polski kadetek - do turnieju finałowego awansowały z urzędu), co spowodowało podział na dwie grupy. Wodzisławianki nie miały szczęścia w losowaniu i trafiły do bardzo silnej grupy z gospodyniami rozgrywek - MKS Dąbrowa Górnicza i faworytkami do złotego medalu, ekipą GS UKS Krzanowice, oraz nieobliczalnymi siatkarkami UKS Sokół 43 Katowice.

Pierwsze spotkanie nasze siatkarki rozegrały we wtorek z MKS Dąbrowa Górnicza i pomimo heroicznej walki zeszły z parkietu pokonane. Rywalki we własnej hali prezentowały się wyśmienicie i pewnie wygrały seta pierwszego. Szansa na zwycięstwo otworzyła się przed wodzisławiankami w partii drugiej, lecz w końcówce szczęście uśmiechnęło się do zawodniczek z Dąbrowy i to one zwyciężyły minimalnie 25:23. Podopieczne trenera Brzezinki nie potrafiły nawiązać już walki i przegrały również seta trzeciego. W środę nadzieje wodzisławskich kibiców na medal odżyły, gdyż siatkarki ZORZY dosyć łatwo pokonały UKS Sokół 43 Katowice 3:0, prezentując grę na niezłym poziomie. Niestety, w czwartek, faworyzowany GS UKS Krzanowice bez straty seta wygrał z siatkarkami ZORZY, spychając naszą ekipę na trzecie miejsce w grupie i możliwość walki o 5 miejsce w województwie śląskim. W związku z turniejem o mistrzostwo III ligi śląskiej, który rozpocznie się już we wtorek 01.03.2011r w Lublińcu, zarząd MKS ZORZA podjął decyzję o odstąpieniu od rozgrywania meczu o 5 miejsce. Była to bardzo trudna decyzja, lecz terminarz rozgrywek dla naszej ekipy jest w tym sezonie wyjątkowo niekorzystny, kilkukrotnie już wodzisławianki w ciągu tygodnia musiały rozegrać cztery a nawet pięć spotkań. Dodatkowy dzień odpoczynku może być bezcenny w kontekście walki o awans do II ligi.

W wielkim finale Mistrzostw Śląska kadetek spotkały się dwie ekipy mające w składzie wychowanki wodzisławskiego klubu: BKS Aluprof Bielsko-Biała i GS UKS Krzanowice. W obu zespołach nasze byłe zawodniczki były najjaśniejszymi postaciami, a Mistrzem Śląska kadetek w sezonie 2010/2011 zostały siatkarki z Krzanowic.

Ostateczna kolejność Mistrzostw Śląska - kadetki:

1. GS UKS Krzanowice

2. BKS Aluprof Bielsko-Biała

3. MOSM Bytom

4. MKS Dąbrowa Górnicza

5. MOSM Tychy

6. MKS ZORZA Wodzisław Śląski

7. UKS Sokół 43 Katowice

W całych rozgrywkach wzięło udział 31 zespołów.2024-07-24 00:30:16
Komentarzy(0)

Autor: fanik, 2011-03-03 20:14:09
No pewnie tak

Autor: fan, 2011-03-03 15:01:16
to jakbyśmy mieli te dwie dziewczyny, to mamy mistrza..

Autor: kibic, 2011-03-01 11:46:12
Pierwsze 6 ekip może walczyć jeszcze w mistrzostwach Polski ?

Created by Tech Design 2009
Liczba unikalnych wizyt: 280045