MKS Zorza

Z tarczÄ… z Katowic!
Czytano(4188)

Wspaniałe spotkanie rozegrały w Katowicach trzecioligowe siatkarki ZORZY. Młoda wodzisławska drużyna zagrała na bardzo wysokim poziomie i pokonała doświadczoną ekipę KU AZS UŚ Olimp-Sport Katowice 3:1. Wynik sugeruje w miarę łatwe zwycięstwo podopiecznych trenera Andrzeja Brzezinki, lecz w rzeczywistości wodzisławianki musiały ciężko zapracować na swój sukces. Trzy pierwsze odsłony spotkania to walka punkt za punkt i ogromna wola zwycięstwa obu drużyn. W końcówce pierwszej partii o dwa punkty lepsze gospodynie, dwa kolejne sety to minimalna wygrana ZORZY. W czwartej odsłonie zdeterminowane akademiczki podywają się do walki i wychodzą na prowadzenie 10:3 - wydaje się, że o wyniku bedzie musiał rozstrzygnąć tie-break. Wodzisławianki jednak poprawiają swoją grę - ponownie funkcjonuje blok i wzrasta skuteczność w ataku. Siatkarki ZORZY bezlitośnie wykorzystują każdy błąd studentek z Katowic, doganiają je i wychodzą na prowadzenie, co doprowadza do rozsypki w ekipie gospodyń. Fantastycznie grające wodzisławianki wygrywają tego seta 25:19 i cały mecz 3:1.